Небезпека поєднання російськими окупантами ракетних ударів із запуском іранських дронів-камікадзе полягає в тому, що це різних видів повітряні цілі, тож у їхньому ефективному знищенні мають брати участь різні засоби. Про це сьогодні, 29 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу, засновник фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.
“В ударі, який був сьогодні, брали участь ракети Х-101, Х-555, “Калібр” і 11 БПЛА попередньо, за інформацією Генштабу. Так ось носіями ракет, які були запущені, це повітряні платформи Х-101, Х-555 і “Калібри” з кораблів, ракетних катерів і підводних човнів можуть запускатися. У цьому випадку з морської платформи. І оскільки залишилося дуже мало ракет “Іскандер-М”, це оперативно-тактичний ракетний комплекс, то, за попередніми даними, сьогодні ракети, пускові установки цього комплексу можуть запускати як крилаті ракети, так і балістичні, але в цьому ударі участі не брали. Поєднання таке робиться для того, щоб була велика кількість цілей і це є проблема для засобів протиповітряної оборони. Тому що одночасно треба влучаи по досить великій кількості цілей”, — сказав він.
Щодо БПЛА, то, як уточнив експерт, вони тихохідні, інфрачервоні, випромінюють тепло. Їх спостерігають, можуть уражатися зі стрілецького озброєння, зенітними кулеметами та зенітними гарматами, комплексами ближньої дії. Ці цілі призначені насамперед для цього зенітного озброєння.
“Щодо крилатих ракет, вони збиваються, наші засоби мають достатній досвід, насамперед ЗРК, хоча по них працюють і винищувальна авіація, зокрема МіГ-29. Навіть радянськими комплексами С-300, “Бук-М-1″, а також винищувальною авіацією вдається досить ефективно боротися з такого роду повітряними цілями, крилатими ракетами. Добре себе проявили нечисленні ті батареї ЗРК американо-норвезькі NASAMS, ближнього радіуса дії, а також німецький комплекс IRIS-T, ефективно його використовують, застосовують наші військовослужбовці, швидко освоїли. І цими комплексами вже йде ефективна робота по повітряних цілях”, — каже Романенко.
Він нагадав, що вже ухвалено політичне рішення щодо постачання Україні протиракетного комплексу Patriot PAC-3.
“Це остання модифікація. Треба навчитися наших розрахунків і, використовуючи цей комплекс, його застосовувати для знищення повітряних цілей. Також на стадії розв’язання і постачання протиракетного комплексу французького Mamba, італійський SAMP-T. Вони необхідні для знищення і балістичних ракет”, — підсумував військовий експерт.
Читайте також: Нова ракетна атака російських військ по Україні — що відомо
Нагадаємо, як заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, російські війська під час масованої атаки сьогодні, 29 грудня, випустили по території України понад 120 ракет.