Ракетне виробництво для ураження об’єктів на глибину 500 км буде визначальним для України в новому році — деталі від експерта

Ракета "Нептун". Фото: president.gov.ua

Ракетне виробництво допоможе Україні у розв’язанні завдань, які стоятимуть на полі бою навесні, влітку та восени 2024 року. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Валерій Рябих, коментуючи заяву міністра оборони України Рустема Умєрова про плани щодо локалізації та масштабування військового виробництва в Україні.

За словами експерта, продовження ракетної програми, яку Україна впевнено реалізує з 2020 року, буде визначальним. Він зазначив, що окрім удосконалення програм “Гром” та “Нептун”, може йтися і про інші системи.

“Виробництво [ракет] також може нам забезпечити розв’язання тих завдань, які стоятимуть на полі бою у сезоні весна-літо-осінь 2024 року. Тому що саме в цей час потрібно більшість ударів завдавати по російських об’єктах як на території України, так і на території Російської Федерації, забезпечуючи знищення військових об’єктів на оперативну глибину, як правило, за класикою, це до 500 км. І я сподіваюся, що вже наступного року буде виготовлено достатньо далекобійних засобів — як ракет, так і безпілотних систем, які є наступним пріоритетом — щоб ці далекі удари допомагали вирішувати завдання, поставлені керівництвом України, які крутяться навколо основного завдання: звільнення тимчасово окупованих територій та повернення України до міжнародно визнаних кордонів”, — заявив Рябих.

Говорячи про розвиток інших напрямів військово-промислового комплексу, він наголосив: пріоритет — боєприпаси калібру 155 мм. Водночас експерт зазначив, що Україна може диверсифікувати боєприпаси, оскільки має “значну кількість і систем пострадянських калібрів, і вони також використовуються”.

Також Рябих зупинився на виробництві систем протиповітряної та протиракетної оборони — як спільному зі США, так і власному.

“Відомо про досить потужні напрацювання України у сфері виробництва власних систем протиповітряної оборони, одна з яких може замінити ту саму систему С-300, яка була до приходу західних систем основною. Можна сказати, що наша оборонна промисловість вже на стадії розробки закладає можливості повної інтеграції вітчизняних систем до систем західного зразка, яких зараз стає на озброєнні Збройних сил України дедалі більше”, — зазначив Рябих.

Нагадав гість ефіру й про збільшення виробництва безпілотних систем, зокрема безекіпажних катерів, які відіграли вирішальну роль у витісненні противника із північно-західної частини Чорного моря.

“Крім того, продовжиться нарощування і за іншими напрямками. І, звичайно ж, зараз у вирішенні цього завдання величезну роль відіграватиме співпраця з нашими партнерами. Зокрема, й отримання технологій, технічної документації на виробництво деяких систем, як це було під час візиту нашої делегації до Сполучених Штатів”, — сказав Валерій Рябих.

Читайте також: Український ВПК націлений на перспективу забезпечити війська своїм національним озброєнням та технікою, — Грабський

Нагадаємо, представники урядів США та України на конференції у Вашингтоні підписали угоду про прискорення спільного виробництва зброї та обміну даними. Київ активізує зусилля з виробництва власного озброєння й сподівається на спільні проєкти з міжнародними виробниками озброєння для пожвавлення військової промисловості.

Прямий ефір