Путін доручив уряду відродити відомі у Радянському Союзі спортивні паради на Червоній площі. Відповідну пропозицію мають розробити до 1 березня 2024 року, йдеться на сайті Кремля. А в Барнаулі, з ініціативи алтайського відділення партії “Комуністи Росії”, відкрили “Сталін-центр”, передає FREEДОМ.
Спортивні ходи у Москві чи відомі у Радянському Союзі паради фізкультурників збираються відродити у Росії до березня наступного року. Перший такий парад на Червоній площі провели 1919 року, а останній 1945 року. З 1946 по 1954 ходи фізкультурників проводили на стадіоні “Динамо”.
Володимир Путін намагається наслідувати політику Сталіна. За даними “Можем объяснить”, у Росії встановлено вже 110 пам’яток радянському диктатору. І 95 з них з’явилися за Путіна. Так, наприклад, у Барнаулі відкрили “Сталін-центр”.
“Взагалі “Сталін-центр” — це майданчик для збереження нашої історії, збереження пам’яті. Пам’яті про приїзд Сталіна на Алтай, пам’ять про сталінську політику, пам’ять про те, хто такий Сталін, що він живе в кожному з нас”, — сказав Сергій Матасов, депутат законодавчих зборів Алтайського краю.
Путін все більше у своїх публічних висловлюваннях намагається постати у ролі сучасного російського царя, який, як йому здається, відновлює історичну справедливість.
“Путін, як будь-який диктатор, керує країною за допомогою страху. І в цьому сенсі, звісно, повернення до Радянського Союзу брежнєвських часів — це не те, що потрібне Путіну. Путіну потрібні сталінські часи. І парад фізкультурників повертає нас у 1949 рік”, — зазначила політична оглядачка Ольга Курносова.
Разом із парадами до росіян повертаються й радянські черги за продуктами. Так, у соціальних мережах з’являється все більше відео, де мешканці різних міст Росії змушені вистоювати черги за яйцями та рибою. Наприклад, у Новосибірську продукти вже почали продавати поштучно.
Радянську риторику використовує Путін і у своїх висловлюваннях про війну проти України. В Інституті вивчення війни проаналізували виступ диктатора на колегії Міністерства оборони Росії 19 грудня та дійшли висновку, що він продовжує використовувати тези свого есе 2021 року.
“Зокрема псевдоісторичні згадки про структуру відносин України та Росії, яка нібито визначає землі сучасної суверенної України як частини Малоросії, Новоросії чи фрагментів інших історичних імперій… Путін розширив ці заяви, припустивши, що й західні регіони України нібито не є українськими, а радянський диктатор Йосип Сталін, мовляв, “відібрав та віддав” в Україну частини Польщі, Румунії та Угорщини після Другої світової війни”, — зі звіту Інституту вивчення війни.
Намагається наслідувати Путін Сталіна і у спробах знищити українську зернову інфраструктуру та спровокувати голод у різних куточках світу. Про це заявив історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер під час спеціальної події Київського безпекового форуму.
На його думку, політика Путіна ґрунтується на впевненості у радянському минулому. Кремлівський диктатор не припиняє насаджувати своєму населенню думку, що найкраще майбутнє як для Росії, так і для сусідніх держав, — це не що інше, як відродження СРСР.