Рада Європи допоможе у відновленні всіх інституцій в Україні після війни, — Морі

Матьє Морі. Фото: uatv.ua

Росія до складу Ради Європи не входить і не може блокувати ухвалення важливих для України рішень. Одне з головних рішень, яке було ухвалено на останньому саміті країн-членів Ради Європи торік, — це створення міжнародного реєстру завданої шкоди, який допоможе громадянам, місцевій владі, регіональній владі, державним установам перерахувати всю шкоду, якої вони зазнали від війни. І це перший крок для створення механізму компенсації. Про це в коментарі кореспонденту FREEДОМ Олегу Борисову заявив генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Матьє Морі.

“У Раді Європи ми зробили дуже рішучі кроки з першого дня агресивної війни проти України. Ми — єдина міжнародна організація, яка прийняла Україну до складу, що дозволяє нам тепер робити подальші кроки. Тому що Росія не входить в організацію, і не може блокувати ухвалення важливих для України рішень”, — сказав він.

На саміті Ради Європи в Рейк’явіку в травні 2023 року оголосили про створення міжнародного реєстру збитків, завданих Україні російською агресією. Реєстр відкритий для фізичних і юридичних осіб, а також для Української держави, включно з регіональними та місцевими органами влади, державними або контрольованими державою підприємствами.

“Одне з головних рішень, яке було ухвалено на останньому саміті країн-членів Ради Європи торік, — це створення міжнародного реєстру завданої шкоди, який допоможе громадянам, місцевій владі, регіональній владі, державним установам перерахувати всю шкоду, якої вони зазнали від війни. І це перший крок для створення механізму компенсації. Тож це один із прикладів дуже конкретних дій, які робить Рада Європи, щоб допомогти Україні”, — заявив Морі.

Рада Європи допоможе Україні відновити всі інституції після війни та продовжити процес децентралізації.

“Як Рада Європи, ми тут, щоб допомогти у відновленні всіх інституцій після війни. І одне з головних завдань для нас зараз, у рамках діалогу на високому рівні, який ми ведемо з українською владою, — допомогти повернутися на нормальний шлях децентралізації, який Україна почала 10 років тому дуже успішно. І зараз ми ведемо дискусію з українським парламентом, українським урядом, Національною асоціацією місцевої влади, щоб зрозуміти, як ми можемо продовжити цей шлях”, — розповів генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Він також підкреслив, що однією з важливих тем для обговорення в Раді Європи є вибори.

“І ще одна тема, яка буде обговорюватися наступного тижня в рамках діалогу на високому рівні, — це обговорення того, як організувати вибори, місцеві вибори, національні вибори в Україні, коли настане час, відповідний для проведення цих виборів”, — резюмував Морі.

Читайте також: Угоду про гарантії безпеки з Україною схвалила Європейська Рада

Прямий ефір