Рада ЄС ввела обмеження проти “Голосу Європи”, Медведчука та Марчевського

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Рада Європейського Союзу сьогодні, 27 травня, ухвалила рішення запровадити обмежувальні заходи проти двох фізичних осіб та однієї організації, відповідальних за проведення пропагандистських акцій, спрямованих на громадянське суспільство в ЄС і сусідніх країнах, які серйозно спотворюють і маніпулюють фактами з метою виправдати та підтримати агресивну війну Росії проти України. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС, інформує FREEДОМ.

“Пропаганда неодноразово й послідовно була націлена на європейські політичні партії, особливо в період виборів, а також на громадянське суспільство, прохачів притулку, російські етнічні меншини, гендерні меншини та функціонування демократичних інституцій в ЄС і його державах-членах”, — йдеться в повідомленні.

Зокрема, Рада запровадила обмежувальні заходи щодо “Голосу Європи” — онлайн-ЗМІ, що веде систематичну міжнародну кампанію з маніпулювання ЗМІ та спотворення фактів з метою дестабілізації України, ЄС та його держав-членів. Також наголошується, що “Голос Європи” управляє вебсайтом (акаунти просувають його в соціальних мережах, таких як Facebook, YouTube, Telegram і X), який активно поширює дезінформацію, пов’язану з Україною, та просуває прокремлівські неправдиві наративи про російське вторгнення в Україну. Крім того, “Голос Європи” використовували як засіб спрямування фінансових ресурсів, призначених для винагороди пропагандистів, а також для створення мережі впливу на представників політичних партій у Європі.

У сьогоднішніх списках також фігурують дві людини, тісно пов’язані з “Голосом Європи”:

  • Артем Марчевський, який зіграв ключову роль у придбанні медіабренду “Голос Європи”. Як прихований керівник “Голосу Європи” він зіграв важливу роль у поширенні узгодженої дезінформації та упереджених наративів, спрямованих на підрив довіри та суспільного іміджу України, її зусиль із захисту від агресивної війни Росії;
  • Віктор Медведчук, який просував політику і дії, спрямовані на підрив довіри та легітимності до уряду України. Медведчук має тісні особисті зв’язки з Володимиром Путіним і пов’язаний з його режимом, а через своїх соратників, зокрема Артема Марчевського, контролював українські ЗМІ та використовував їх для поширення проросійської пропаганди в Україні та за її межами.

Активи внесених сьогодні до списку осіб підлягають заморожуванню, а громадянам і компаніям ЄС забороняється надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати на території ЄС або транзитно проходити через них.

Читайте також: ЄС посилить санкції щодо Білорусі — що відомо (ВІДЕО)

Нагадаємо, на зустрічі послів Європейського Союзу 15 травня був схвалений черговий пакет санкцій проти Росії. До санкційного списку додано чотири пов’язані з Кремлем пропагандистські мережі: “Голос Европы” (Voice of Europe), “РИА Новости”, “Известия”, “Российская газета”.

Прямий ефір