Питання України щодо надання допомоги від США “взято в заручники” — аналіз політтехнолога

Прапори США та України. Фото: ukrinform.ua

Голосування в Конгресі США за надання фінансової допомоги Києву не пов’язане тільки з Україною. Насамперед це аспект внутрішньої політики Сполучених Штатів. Республіканці наполягають на тому, щоб демократи погодилися змінити міграційне законодавство і тільки потім розглядатимуть питання допомоги Україні. Про це сьогодні, 4 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила політтехнологиня Катерина Одарченко.

За її словами, ключова дискусія, яка відбувається в США, стосується того, що республіканці не хочуть голосувати за додаткові витрати.

“Але це загалом меседж республіканців, який вони взяли як основний на виборчу кампанію, що вони проти додаткових витрат. І друге, вони кажуть, що голосуватимуть за зовнішню допомогу тоді, коли демократи проголосують за низку законопроєктів, які стосуються вирішення проблеми міграції. Насправді ця проблема існує понад 20 років. Це пов’язано і з міграційними процедурами, і з процедурою отримання притулку, і з процесами самого контролю кордону, де його можна пішки перейти, припустимо, до кордону. Тобто питання України взято в заручники”, — зазначила Одарченко.

Вона звернула увагу, що не вирішено не тільки питання фінансової допомоги Україні, але й Ізраїлю, Тайваню.

“Учора речниця президента США Карін Жан-П’єр наголошувала, і це, власне, можна читати також як меседж опонентам республіканців — демократам, що загалом досить безвідповідально йти на три тижні відпочинку на новорічні свята. Через 16 днів у США почнеться шатдаун: якщо вони не ухвалять бюджет протягом наступних 16 днів, то держслужбовці не отримуватимуть заробітну плату. Тобто зупиниться бюджетне фінансування. Це дуже страшна річ для американців. Я думаю, що цього не буде, тому що ані республіканцям, ані демократам ця ситуація перед виборами невигідна”, — пояснила політтехнологиня.

Одарченко зауважила, що в наступні 16 днів у США буде ключова бюджетна боротьба.

“Я не песимістично налаштована з приводу отримання допомоги Україні, і немає дискусії з приводу військової допомоги Україні. Є велика дискусія з приводу допомоги нашому бюджету. І наше завдання зараз — якраз донести, що без допомоги бюджету, без зарплати вчителям, медикам також складно вести війну. І друге, що ми бачимо, — зброї недостатньо для того, щоб перемогти. Тобто весь світ уже говорить, що в нас достатньо зброї, щоб стримувати Росію, але недостатньо зброї, щоб перемогти Росію. І Шольц, й інші європейські лідери також уважно дивляться саме на Америку в аспекті військової допомоги, тому що це такі собі дзеркальні дії, які Європа дзеркально говорить після рішення США. Щодо військової допомоги, я впевнена, що вона буде. На жаль, не впевнена, що вона буде збільшена, але впевнена, що вона буде продовжуватися”, — висловила вона думку.

https://www.youtube.com/watch?v=8v6vkJEanwM

Читайте також: Левова частка коштів на допомогу Україні залишається у США — деталі розповів Шамшур

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки, країни Європейського Союзу та інші держави не планують зменшувати у 2024 році підтримку України в боротьбі з російською агресією.

Прямий ефір