ПВО та удари по військових аеродромах у РФ: способи захисту від КАБів назвав військовий експерт

Російська керована авіабомба. Фото: Рособоронекспорт

Російські терористи продовжують масовані обстріли мирних міст України. У хід йде різне озброєння, особливо активно окупанти використовують останнім часом керовані авіаційні бомби (КАБи). Про те, що може ефективно захистити українські міста від таких ударів, сьогодні, 20 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

За його словами, у російської армії залишилося не так багато “Іскандерів” та аналогічного типу ракетного озброєння, а постачання з Північної Кореї не настільки масштабні, як цього хотілося б Кремлю. Тому Росія шукає варіанти та можливості для здешевлення ударів по об’єктах цивільної, соціальної та енергетичної інфраструктури України, активно використовуючи для цього саме КАБи.

“Тут росіяни досягли досить серйозних результатів у частині виготовлення тих самих комплектуючих, які перетворюють звичайні фугасні авіабомби масою 250-500 кілограмів і навіть півтори тонни на керовані або кориговані авіаційні снаряди. Де-факто російські КАБи здатні долати відстань у 50, 60 і навіть у деяких моделях до 90 км. І, власне, масштабування їхнього виробництва і призводить до серйозних проблем для наших військовослужбовців і для мешканців нашого прикордоння”, — зазначив військовий експерт.

За його словами, наразі Україна, на превеликий жаль, не має дієвих ресурсів для протистояння цій дуже небезпечній і руйнівній зброї. Хоча є варіанти, які можуть бути в цьому контексті ефективні.

“Варіант перший — це знищення ворожої авіації в місцях базування. Як відомо, абсолютна більшість тих самих аеродромів, де дислокуються літаки, ворожа авіація, носії КАБів, знаходяться на відстані від 300 км. І тут був би доречним дозвіл від наших західних партнерів щодо завдання ракетних ударів по цих військових об’єктах”, — вважає експерт.

Другим дієвим кроком він назвав посилення протиповітряної оборони (ППО).

“Системи ППО, які змогли б тримати на достатній відстані від наших важливих військових і цивільних об’єктів ворожу авіацію. Але тут насамперед може йтися тільки про систему Patriot або ж про її аналоги. Саме вони здатні закривати радіус близько 120 кілометрів, не дозволяючи російським літакам наближатися на рубежі пуску тих самих керованих авіабомб”, — розповів Селезньов.

Поки ж, за його словами, в України недостатньо таких ресурсів.

“Поки що в нас недостатньо такого роду ресурсів і, відповідно, маємо те, що маємо. Перспективи досить складні. Не просто так президент Володимир Зеленський постійно артикулює, звертаючись до західних партнерів, про важливість постачання додаткових систем ППО. Це вкрай важливо і необхідно”, — акцентував Владислав Селезньов.

Читайте також: “Ворог обламав зуби біля Покровська”: ситуацію на Донеччині розібрав генерал

Прямий ефір