ПВК “Вагнер” прагне розширити свій вплив в Африці — огляд (ВІДЕО)

ПВК "Вагнер". Фото: liga.net

Приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер” як структура не бере участі в бойових діях в Україні. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов. І найближчим часом Кремль не планує залучати “вагнерівців” до війни проти України. Окремі найманці, за його словами, продовжують воювати, але це не має системного характеру, повідомляє FREEДОМ.

Днями з’явилося відеозвернення ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, де він стверджував, що перебуває в Африці. У якій саме країні не назвав і які завдання там виконують його найманці — не уточнив.

“Насправді єдиний спосіб заробити у Пригожина — намагатися продовжувати експансію в африканських країнах. Зараз там близько 4,5 тисячі “вагнерівців” залишилося. Я думаю, що якесь перекидання туди для заробітку буде”, — каже російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

За інформацією американського Інституту вивчення війни (ISW), “вагнерівці”, а, можливо, і сам Пригожин прибули до Малі 19 серпня.

“Якщо “Вагнер” зможе отримати контракти в Африці і розгорнути свій персонал до того, як Міністерство оборони Російської Федерації зможе розгорнути персонал, то Євген Пригожин і його найманці можуть зберегти принаймні деяку здатність діяти незалежно в Африці всупереч зусиллям Міноборони, спрямованим на усунення ПВК”, — ідеться в публікації на сайті Інституту вивчення війни.

У Білорусі кількість найманців цієї ПВК зменшилася майже на 1,5 тисячі. Про це повідомили в Центрі національного спротиву з посиланням на джерела в білоруському підпіллі. А причина їхнього від’їзду — відсутність фінансування з боку Москви. Частина “вагнерівців” вирушила на заробітки до Африки.

“Пригожину запропоновано розширювати свою присутність в Африці, власне кажучи, що і відбуватиметься. Обсяг грабежу, на який розраховує Пригожин, приблизно 3-4 млрд дол. на рік. Це трохи менше, ніж він отримував із російського бюджету, але в підсумку якийсь прожитковий мінімум для нього є. Це — приблизні орієнтири Пригожина в Африці. Явно він збирається розширювати зону свого впливу. У нього було приблизно 13 країн, мабуть, зараз він намагатиметься охопити більше країн своїми пограбуваннями, вбивствами і зґвалтуваннями”, — коментує Яковенко.

Російські найманці давно й активно діють в Африці. А прибуток від видобутку корисних копалин, зокрема алмазів, становить істотну статтю доходу самого Пригожина і верхівки його компанії. Після невдалого заколоту в Росії засновник “Вагнера” прагне не тільки зберегти вплив в Африці, а й розширити його. Так, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що ця ПВК намагатиметься використати нестабільність у Нігері у своїх інтересах.

“Я думаю, те, що сталося і продовжує відбуватися в Нігері, не було спровоковано Росією або “Вагнером”, але… вони спробували скористатися цим. Скрізь, де побувала ця ПВК, за нею пішли смерть, руйнування та експлуатація. Рівень безпеки знизився, а не підвищився”, — сказав Блінкен в інтерв’ю BBC.

Адміністрація президента США запросила у Конгресу США 200 млн дол. для протидії ПВК “Вагнер” в Африці. Про це йдеться в супровідному листі директора Адміністративно-бюджетного управління Білого дому Шаланди Янг. Кошти підуть на зміцнення демократичних інститутів і безпеки африканських держав.

https://www.youtube.com/watch?v=UvDgbqgp6VI

Читайте також: “Вагнерівці” незадоволені рівнем зарплат і умовами в Білорусі, — Вячорка

Нагадаємо, як повідомив старший радник Світлани Тихановської Франак Вячорка, на території Білорусі перебувають 4 500 найманців ПВК “Вагнер”, немає свідчень того, що вони залишають країну.

Прямий ефір