Путіну зараз було б вигідно зупинити військові дії — розбір експерта-міжнародника

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Російському диктатору Володимиру Путіну зараз було б вигідно зупинити воєнні дії, тому він порушує тему переговорів. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

“Росії було б дуже вигідно зараз зупинити військові дії, але, звісно ж, за умови, якщо вона матиме ті, скажімо так, умовно кажучи, територіальні надбання, які вона отримала під час повномасштабного вторгнення в Україну. І, природно, Росія дуже потребує зараз того, щоб можна було перезавантажити свою військову машину. І про це дуже багато говориться насправді”, — сказав він. 

Експерт-міжнародник зауважив, що візити та переговори, які проводяться в контексті відносин РФ із Китаєм, Північною Кореєю, Іраном, націлені на те, щоб компенсувати ті втрати, які має Росія в озброєнні, в техніці, в боєприпасах тощо.

“Тому зараз Путін і намагається показувати, начебто він хотів провести переговори, але тут цього не бажає Україна, не бажають країни західного світу. Він уже неодноразово згадує про переговори в Стамбулі, що саме тоді можна було завершити активну фазу бойових дій. Що його тоді, скажімо так, грубо кажучи, “кинули” та змусили відвести війська від Києва, від Київської області. Хоча абсолютно зрозуміло, що якраз-таки він залишив територію Київської області та загалом на півночі України тільки тому, що цього захотіли Збройні сили України. І це була фактично ганебна втеча з території тих регіонів України, які були окуповані на початку повномасштабного вторгнення”, — сказав Желіховський.

Він зазначив, що Москва продовжує транслювати свої наративи та просить про допомогу Пекін. При цьому мирна позиція Китаю, на думку експерта-міжнародника, виглядає як лайт-версія того, чого хоче Російська Федерація.

“Тобто зупинити воєнні дії на тому етапі, на якому зараз перебуває російсько-українська війна, і щоб Росія могла закріпитися на тих територіях, які вона нібито захопила. Хоча вона насправді недовго буде володіти цими регіонами, які зараз вписала до своєї Конституції, ну, й зрештою потім знову почати свій наступ на Україну, але вже з більш успішними результатами. Тому Китай дуже вигідний для Росії саме в цьому”, — сказав Желіховський.

На його думку, Путін здійснив свій перший візит після “інавгурації” саме в КНР, щоб далі просити Пекін допомагати в усіх можливих напрямках Росії.

“Я думаю, що в найближчому майбутньому ми побачимо ще й інші візити на різних рівнях. Ну, так вони будуть далі зміцнювати ось цю “вісь зла”. Але знову-таки хочу наголосити, що дедалі більше й більше Російська Федерація стає залежною від Пекіна, тому що в Китаю вигідніші позиції, і він дуже вдало використовує ці можливості”, — сказав експерт-міжнародник.

Читайте також: Путін маскує свої реальні наміри заявами про “переговори” — думка дипломата

Нагадаємо, 17 травня на пресконференції в Харбіні (Китай) російський диктатор Путін звинуватив Україну у виході з переговорів навесні 2022 року. Він заявив, що основою для “діалогу” мають бути Стамбульські домовленості, які відбулися після початку повномасштабного вторгнення. Він також зазначив, що Кремль нібито готовий до діалогу.

Прямий ефір