Путіну важливо затягнути Трампа хоча б у формальні переговори заради фотографії з рукостисканням, — Рейтерович

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Росія та Україна наразі не готові вступати в переговори щодо врегулювання війни. У кожної зі сторін свої причини й аргументи. Інше питання — переговори лідерів країн із новообраним президентом Дональдом Трампом. Про це сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Україна не готова з того погляду, що Росія висуває тільки абсолютно неадекватні ультиматуми, які не відповідають реальному стану справ”, — сказав він.

Росія не готова, бо Путін вважає, що йому ще рано сідати за стіл переговорів.

“Він думає, що зможе отримати ще десятки квадратних кілометрів української території, які він закидає трупами російських і північнокорейських солдатів. Для нього це досить прийнятна ціна”, — зазначив Рейтерович.

Тобто поки що не склалися умови, коли кожна зі сторін була б готова прийняти мінімальні вимоги опонента.

“Але з Україною все зрозуміло — на нас напали. Тому всі вимоги й очікування України абсолютно обґрунтовані. Вони всі в руслі міжнародних документів і користуються міжнародною підтримкою. У Росії інша ситуація. Вони начебто мчать в упряжці: ось коні закусили вудила, і мчать, не розбираючи дороги, сподіваючись, що це кудись та вивезе. Путін думає, що можна ще потягнути час, можна ще повоювати, а сідати за стіл переговорів тоді, коли для нього будуть кращі умови”, — прокоментував політолог.

Інше питання — переговори з новообраним президентом Дональдом Трампом, на які вже погодився Путін.

“Путін більше хоче цієї зустрічі, ніж Трамп. Для Путіна це можливість показати всьому світу і власному населенню, що він рукоподаваний, Росія знову повертається до клубу великих держав, США розмовляє з нами як із рівними, і що як за часів холодної війни, Росія і США вирішують долю світу. Такі фантазії у Путіна”, — схарактеризував Рейтерович.

Але тут уже Трамп може вичікувати, аналізувати, коли йому зручно буде проводити цю зустріч.

“За логікою, подібна зустріч можлива тільки тоді, коли США сформують спільну позицію щодо закінчення війни з Україною, з Європейським Союзом, з іншими країнами, які входять до НАТО. І тоді Трамп може виступати не тільки від свого імені, а від імені всього цивілізованого світу та ставити якісь умови Російській Федерації. Це була б сильна позиція”, — вважає політолог.

Росія дуже боїться такого розвитку подій, тому Кремль так активно намагається прискорити зустріч Путіна й Трампа.

“Вони кажуть, що давайте мало не через тиждень після інавгурації Трампа організуємо зустріч. А про що вони там будуть говорити? Путін знову розповідатиме про татаро-монголів, печенігів, половців і про те, що Україну придумав Ленін”, — продовжив спікер.

Росія за всіма міжнародними правовими документами сьогодні є країною-агресором, країною-окупантом, яка веде найбільшу в Європі війну після Другої світової та скоює масу воєнних злочинів. А Путін — взагалі міжнародний злочинець, на арешт якого видано орден.

“І в цьому контексті для Росії важливо затягнути Трампа хоча б у якісь формальні переговори, якусь зустріч, на якусь фотографію з якимось рукостисканням. Для них це була б дуже вигідна ситуація, тому що вони б тоді могли своїм партнерам казати: ось бачите, ми вже потихеньку повертаємося, ми все повирішуємо”, — зазначив експерт.

“Мені здається, що в США це теж розуміють. І тому, коли Трамп робить заяви про можливу зустріч, він не називає конкретних термінів або називає їх дуже розпливчасто. Тобто це може доходити мало не до пів року. Але водночас Трампу доведеться після інавгурації озвучити своє бачення закінчення війни, і мені здається, що це бачення не дуже сподобається Путіну. Але кремлівський диктатор однаково закриватиме на це очі в надії на те, що під час особистої зустрічі з Трампом він зможе щось вирішити”, — резюмував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Після будь-яких контактів з Путіним позиція Трампа стане ще більш об’єктивною, — Подоляк

Нагадаємо, Дональд Трамп, який вступить на посаду президента США 20 січня, заявив, що готує зустріч із Володимиром Путіним, щоб “покласти край” війні РФ проти України. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь повідомив, що президент Росії “відкритий для контактів” із Дональдом Трампом.

Швейцарія висловила готовність стати майданчиком для такої зустрічі.

Читайте також: Згода Трампа на поступки Путіну щодо України буде сприйнята як ганьба Байдена в Афганістані, — Божко

Прямий ефір