Населені пункти України, які постраждали від масової ракетної атаки російської окупаційної армії, активно проводять відновлювальні роботи, повідомляє FREEДОМ.
У багатьох будинках у центрі Києва вибуховою хвилею вибило вікна. У квартирах, магазинах та кафе одразу почали прибирати уламки, щоб люди не травмувалися.
“Двері повибивало, вікна повибивало. Але всі живі, всі здорові, все добре. Людей не було в приміщенні, так що все добре”, — каже мешканець Києва Микола.
Російські ракети пошкодили не лише будинки. Частково було зруйновано цивільну та критичну інфраструктуру. Харківська область після ракетної атаки виявилася майже знеструмлена, у низці населених пунктів зникло водопостачання. Але комунальні служби оперативно відреагували на аварії.
“Ми знаємо, що робити, ми працюємо на місці. Ми зробимо все оперативно, щоб відновити електропостачання. Крім того, ми можемо зіткнутися з тим, що якийсь час не буде водопостачання та інших комунальних послуг критично важливих. Але повірте, ми знаємо , що робити. Ми за таких умов вже працюємо 6 місяців”, — сказав голова Харківської військово-цивільної адміністрації Олег Синєгубов.
По Львівщині окупанти випустили 15 ракет, 7 з яких збили системи ППО, а 8 потрапили в енергетичні підстанції. Без електроенергії залишився Львів. У місті частково зникла вода. Але вже надвечір ситуацію стабілізували.
“До кінця цього дня на 90-95% у Львові буде відновлено електропостачання. Також відновлення електропостачання йде районами області. Наразі вже почали відновлювати роботу оператори мобільного зв’язку. Екстрена служба медичної допомоги працює у штатному режимі”, — зазначив голова Львівської військово-цивільної адміністрації Максим Козицький.
На Дніпропетровщині також постраждала енергетична інфраструктура. Енергетики оперативно повернули світло 18 тисячам сімей Кривого Рогу, ще 11 тисяч підключили протягом кількох годин.
“Енергосистеми Дніпропетровської області працюють стабільно. Графіків погодинного відключення електроенергії не планується”, — йдеться в офіційній заяві пресслужби енергетичної компанії.
Щоб уникнути відключень електроенергії, українців закликали економно її використовувати найближчим часом.
“Треба всім разом, усім нам об’єднатися, і з п’ятої години вечора до 22-ї години вечора мінімізувати використання електроенергії. Я розумію, що у великих містах багато вивісок, вдома звикли включити світло, пропрасувати щось. Давайте сьогодні обійдемося без цього”, — закликав заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.
Ракетних атакх 10 жовтня зазнали понад два десятки населених пунктів України. Всюди оперативно ліквідували наслідки.
“Ми, українці, допомагаємо один одному. Віримо в себе, відновлюємо все зруйноване. Зараз можуть бути тимчасові перебої з електрикою. Але ніколи не буде перебоїв із нашою впевненістю”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Лише 10 жовтня окупанти випустили по Україні понад 80 ракет. Ця атака стала наймасовішою з початку повномасштабного вторгнення Росії. Але українці кажуть — Путіну не вдасться зламати та знищити Україну.
“Все одно будемо чинити опір. Хоче він, не хоче. Розумію, що життя людей, які ми втрачаємо шкода дуже. Молодих. Але нічого. Будемо чинити опір. А що робити?”, — каже мешканець Дніпра Володимир.
Читайте також: “Варварські та боягузливі напади”: наслідки ракетної атаки по Україні для самої Росії оцінили експерти