Путіну довелося особисто приїхати на уклін і дати пояснення — причини візиту президента РФ до Саудівської Аравії та ОАЕ пояснив політолог

Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

У Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) є великі претензії до президента РФ Володимира Путіна щодо того, що він в обхід санкцій продовжує продавати дуже багато нафти, і за завищеними цінами, що дуже сильно впливає на ринок і Саудівської Аравії, і Еміратів. Таку думку сьогодні, 7 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Дмитро Васильєв.

“Це для них ключове, тому що Путін не дає їм можливості заробляти так, як потрібно, і веде нечистоплотну конкуренцію в обхід санкцій. І по суті це був такий візит, коли йому потрібно було прийти на уклін і дати пояснення”, — сказав він.

Так політолог прокоментував інформацію про те, що Путін побував із візитом на Близькому Сході. Під охороною чотирьох російських винищувачів Су-35С російський диктатор був в ОАЕ, а звідти вирушив до Саудівської Аравії. Сьогодні він зустрівся в Москві з президентом Ірану.

“Якщо подивитися, то до цього візиту не було чіткої інформації, скільки Росія заробляла з продажу нафти і нафтопродуктів. А до цього візиту їм довелося розкрити цю інформацію. Вона стала явною. Грубо кажучи, можна приходити до висновку про те, що це не просто візит для налагодження якихось особливих відносин. Це візит, під час якого Путіну довелося особисто приїхати і особисто дати пояснення перед наслідним принцом, чому так відбувається. І взяти, грубо кажучи, згоду на те, щоб продовжувати таку саму політику, можливо, відщепнувши якусь суму грошей на якісь потреби”, — каже Васильєв.

Крім того, Путін привіз із собою і цілу делегацію — і голів “Росатома”, і “Роснефти”, і Центробанку, і віцепрем’єрів.

“Тому що у всіх цих сферах потрібно було провести перемовини і про щось, можливо, таємно домовитися. Тому, я думаю, цей візит продиктований був саме такою потребою”, — вважає політолог.

Також, за його словами, у такому візиті російського диктатора була і внутрішньополітична потреба.

“Лукашенко дав черговий “запотиличник” Путіну своїм візитом до Китаю. І Путіна, я думаю, це дуже дратувало, і йому потрібно було показати, що він виїзний, що його приймають провідні лідери світу, і йому потрібна була ця картинка для того, щоб той “ляпас”, який дав Лукашенко, якось забувся і не сприймався серйозно. Ба більше, просто перенести увагу”, — пояснив Васильєв.

Щодо Ірану, то, як каже політолог, у Путіна буде кілька козирів після візитів до Саудівської Аравії та ОАЕ.

“Це країни, які ніби як і світські, але все-таки з великою історією саме мусульманського світу. І підкаже іранському президенту, які у нього є знахідки щодо того, як обходити санкції, адже Іран також під санкціями”, — підсумував Дмитро Васильєв.

Читайте також: Контроль над дотриманням вже запроваджених санкцій проти нафтового сектору істотно послабить Росію, — Несходовський

Нагадаємо, раніше Васильєв висловив думку, що Росією ведеться “перша світова гібридна війна”. Країна-агресор веде цю війну не тільки проти України, але й проти США, Європейського Союзу, Ізраїлю. Слабкість та інфантильність Заходу очевидна для Кремля, тому в Путіна розв’язуються руки, він іде далі.

Прямий ефір