Путіну доведеться обирати: заправляти агротехніку для збору врожаю або танки для війни проти України, — Савченко

Пожежа на НПЗ "Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез". Фото: t.me/kstovonew

Дронові атаки на російські нафтопереробні заводи (НПЗ) впливають на економіку країни-агресора й можливості армії РФ. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, громадський діяч і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Він нагадав, що російські нафтопродукти потрапили під санкції й їх дедалі важче продати.

“Тому вони орієнтовані швидше на внутрішній попит Росії. Тобто використовуються для економіки, військово-промислового комплексу та, звичайно, для російської армії. Чим меншою буде здатність цієї індустрії виробляти нафтопродукти, тим гірше буде і для економіки Росії, і для її терористичної армії. І якби був один удар, два удари, а ми бачимо вже систему, і можна говорити про те, що це вже не уколи комара, це вже сила, яка здатна поки тільки на відсотки зменшити виробництво нафтопродуктів, а це, я повторюю, і для військово-промислового комплексу, і для армії”, — сказав Савченко.

Економіст прогнозує: якщо темпи ударів збережуться, то незабаром можливий істотний дефіцит нафтопродуктів для внутрішнього споживання в РФ.

“І вже Путін обиратиме — або врожай збирати, або танки направляти на Україну. Ось у чому суть ось цих атак. Ми розглядаємо цю інфраструктуру як таку, яка прямо пов’язана з війною. Це законні цілі для наших Збройних сил згідно з усіма правилами, звичаями та вимогами будь-якої війни”, — наголосив Савченко.

Читайте також: Вибухало і горіло на кількох нафтових базах, НПЗ і ТЕЦ у Росії — дайджест (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел” Валерій Боровик, Росія виявилася не готовою до ударів по своїх нафтобазах, військових складах й аеродромах.

Прямий ефір