Суд у Москві засудив до 8,5 років колонії адміністратора Telegram-каналу “Протестный МГУ” Дмитра Іванова за статтею про фейки про російську армію. А у Воронежі 8 березня затримали дівчину з плакатом, на якому було написано “Зі святом, милі дами”. На тлі провалів російської армії в Україні Кремль посилює репресії проти власних громадян. Путінський режим пресує росіян, повідомляє FREEДОМ.
Тімірязевський суд Москви, який визнав 23-річного Іванова винним у поширенні фейків про російську армію, також заборонив йому протягом чотирьох років після звільнення користуватися інтернетом. Колишній студент МДУ своєї провини не визнає. Обвинувачення, навпаки, вважає провину підсудного доведеною в повному обсязі. Адвокатка активіста Марія Ейсмонт назвала вирок жорстоким і незаконним:
“Стаття 207.3, якій нещодавно виповнився рік, як вона перебуває в нашому кримінальному кодексі, на моє глибоке переконання, там бути не повинна, оскільки вона репресивна й антиконституційна. І багато юристів зараз працюють над тим, щоб спробувати дискредитувати цю норму, дискваліфікувати її в Конституційному суді РФ. Звичайно, боротьба з цією нормою йтиме в кожному процесі”.
Уже рік влада РФ використовує федеральний закон від 4 березня 2022 року “Про внесення змін до Кримінального кодексу Російської Федерації та статей 31 і 151 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації” для того, щоб придушити протестні настрої серед власних громадян. За так звані фейки про російську армію засуджено вже сотні людей. Найгучніші вироки — опозиціонерам Олексію Горінову та Іллі Яшину, по 7 і 8,5 років, відповідно. Тепер до них приєднався і Дмитро Іванов.
На думку адвокатки Адвокатської палати м. Москви Лариси Мове, закон посилюватиметься й надалі в міру того, як пропаганда Кремля втрачатиме свій вплив.
“Влада лякає громадян так, щоб ні в кого не виникало бажання ставити правильність її дій під найменший сумнів. А якщо раптом запропонована “версія новин” не буде підтверджена дійсністю: що ж, тим гірше для дійсності”, — сказала вона в інтерв’ю “Голосу Америки”.
У Тамбові у правозахисника Володимира Жилкіна відбувся обшук, забрали всю комп’ютерну техніку. Згідно з рапортом поліції, Жилкін є функціонером руху “Голос”, керівництво якого виступає проти військових дій РФ на території України. Адвокат написав у себе в Telegram-каналі, що вважає обшук акцією залякування і тиском на його сім’ю:
“Крім почуття огиди, найнеприємніше і найсильніше переживання, звичайно, втрачена техніка. Без неї зупиниться вся наша правозахисна та інша діяльність. Із чим пов’язана акція ФСБ-поліції? Думаю, з 8 березня. Знають, що мене не пробити цим, вирішили привітати дружину. Сподіваюся, кожен із сьогоднішніх моїх непроханих гостей зможе похвалитися завтра перед своїми жінками”.
У Воронежі 8 березня затримали дівчину з плакатом “Зі святом, милі пані”, а в Замоскворецькому районному суді Москви розглядали позов “Спортивної ЛГБТ-спільноти” до Мін’юсту щодо неправомірності присвоєння організації статусу іноземного агента. Обвинувачення вважає, що спортивні заходи, які проводила організація (турніри з бадмінтону, лиж і туризму), були спрямовані на “зміну традиційних у Росії сімейних цінностей”. Суд залишив рішення чинним, організація — у статусі іноагента, проте не збирається припиняти свою діяльність.
“Я сказала на суді, коли представник Мін’юсту сказав, ну, ви іноземні агенти, це ж не заважає вам працювати. На жаль, заважає, тому що обслуговування, по-іншому не скажу, іноземного агента в Росії зобов’язує до численних фінансових витрат, на аудити, на всякі звіти. Ми це не потягнемо, найімовірніше, ми будемо змушені закрити організацію, але працюватимемо в іншій формі. Тому що нас можна забороняти, але ми-то фізично нікуди не дінемося. ЛГБТ-спільнота величезна”, — сказала керівниця “Спортивної ЛГБТ-спільноти” Юлія Грінвіч.
За даними російського опозиціонера Андрія Сідельникова, після 24 лютого 2022 року приблизно 20 тисяч осіб притягували до відповідальності в Росії за участь в антивоєнних акціях — їх затримали, оштрафували або відправили під адміністративний арешт.
“Тому безжально хапають і розправляються з людьми, показуючи, щоб інші сиділи, боялися і не брали участі в жодних політичних питаннях, не брали участі в якихось мітингах, і неважливо, на яку тему відбуваються ті чи інші заходи, усіх хочуть залякати, щоб зручніше було вести ту політику, яка триває. Тобто політика на повне знищення свободи, я вже не кажу про те, що відбувається в Україні і геноцид українського населення. Тобто тут уже в нас, за великим рахунком, перекидається і геноцид на російських громадян незалежно від національності”, — вважає Сидельников.
Згідно з офіційними даними, у 2022 році в Росії було заблоковано понад 190 тисяч сайтів і вебсторінок. А прокуратура РФ направила до Роскомнагляду 2022 року майже дві тисячі заявок про позасудове обмеження доступу до інформації в інтернеті, месенджерах і соцмережах.
Читайте також: Відсутність патріотизму, “дискредитація” армії та “фейки” — репресії Кремля проти росіян тривають (ВІДЕО)