Путінський режим набув відкритих та закритих партнерів у війні проти України — деталі від Ягуна

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

Відкритим партнером путінського режиму залишається Іран, який надає РФ своє озброєння, а закритим партнером є Північна Корея. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

“На даному етапі, напевно, все-таки залишається одна відкрита країна — це Іран, вона вже навіть не приховує того, що постачає певні типи озброєння. І є закритий партнер — це Північна Корея. Є підтвердження переміщення залізничного транспорту з Північної Кореї до Росії з боєприпасами. Є такий, як би сказати, не дуже посередній такий, а через треті країни — це все-таки Китай залишається партнером, тому що він передає деякі компоненти. Особливо це стосується електроніки для російського ВПК. І остання інформація, підтверджена розвідкою — про вихід із Південно-Африканської Республіки судна з можливим озброєнням, яке перебувало в їхньому розпорядженні, і вони його передали Росії”, — сказав Ягун.

Експерт наголосив, що не назвав Білорусь, тому що це повноцінний партнер Росії в плані об’єднання їхнього ВПК.

Він також зазначив, що Росія намагається по всьому світу знайти радянське озброєння або запаси боєприпасів.

Ягун нагадав, що Іран багато років перебував під санкційним тиском, але це не завадило країні розвинути потужні Військово-повітряні сили.

“Іран, попри всі зусилля західної коаліції, зміг побудувати структуру, яка допомогла йому обійти західні санкції… І на цьому тлі вони відпрацювали систему, коли ті речі, які не можна отримати безпосередньо, вони отримують через треті-четверті країни, через якісь закриті фірми. І саме ось цей механізм отримання ресурсів у системі сильних міжнародних санкцій дуже зараз допомагає Росії, тому що саме через ці механізми Росія намагається обходити ті санкції, які на неї зараз наклали всі країни західної коаліції”, — сказав експерт.

Він переконаний, що тісна взаємодія між РФ та Іраном дуже небезпечна для міжнародної безпеки.

Ягун зазначив, що Іран за допомогою Росії вирішує свої проблеми з авіацією: вже розпочато передачу винищувачів Су-35.

“Фахівці кажуть, що вони (РФ) можуть виробляти в цих умовах не більше 5 літаків на рік. Тому я сумніваюся, що вони відразу зможуть велику кількість літаків передати. Це, до речі, дуже серйозно стурбувало Ізраїль, який дуже негативно до цього поставився. І думаю, що саме ось ці поставки літаків, якщо вони тільки з’являться в небі Ірану, остаточно поставлять крапку на взаємодії на якомусь рівні між Ізраїлем і Росією”, — вважає Ягун.

Читайте також: 11-й санкційний пакет: стали відомі деталі нових обмежень ЄС проти РФ

Нагадаємо, раніше директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос висловив думку, що авторитарні режими Росії, Китаю та Ірану намагаються нав’язати свій порядок денний і змінити існуючий міжнародний порядок. 

Прямий ефір