Путінська влада може через відеоігри прослуховувати росіян — думка експерта з кібербезпеки

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Путін доручив організувати моніторинг інформації у відеоіграх та облік фінансових операцій іноземних розробників у Росії. Цензура відеоігор в РФ — комбінація ідеологічного та технологічного рішень, і спроба заборонити росіянам взаємодіяти з користувачами інших країн. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив Михайло Кольцов, зовнішній консультант з аналізу даних та кібербезпеки у The World Bank Group.

Він зазначив, що спроба влади використати відеоігри для пропаганди завершиться провалом. А знищуючи конкуренцію у сфері контенту, включаючи відеоігри, Росія знищує якість — такі закони ринку, зазначив експерт.

Також він розповів, що за останні два роки якість інтернету в РФ значно впала — це пов’язано із санкціями на рівні обладнання та побудови мереж.

“Ігри давно перестали бути програмами, які ви ставите на свій комп’ютер. Це багатокористувальницькі стратегії. Там вам завжди потрібний хороший сервіс, хороший інтернет. Якість інтернету за останні два роки в РФ дуже впала, тому що обмежений доступ до обладнання. Є проблеми з лініями, з міжнародним концептом. Відповідно, навіть якщо я знайшов копію гри, вона переважно користувальницька, якщо я говорю про якийсь рівень, то, значить, мені потрібно знайти місце, де я можу це робити. І кількість таких місць дуже сильно скорочується саме через західні санкції на рівні обладнання та спорудження мереж”, — сказав Кольцов.

Він також додав, що російське програмне забезпечення, включаючи відеоігри, має можливість збирання інформації і навіть контролю над діяльністю персональних комп’ютерів.

“Граючи в ігри, ви надаєте їм доступ до вашої відеокамери, мікрофона та системної папки комп’ютера. Таким чином, існує можливість встановити додаткове програмне забезпечення, яке може, наприклад, моніторити ваш мікрофон, підключатися до нього за допомогою темної моделі штучного інтелекту для автоматичного розшифрування вашої мови. Це може включати інформацію про те, що ви говорите, що пишете, з ким спілкуєтеся і так далі. Такі дії дозволили б збирати таку інформацію у великому масштабі. Такий сценарій, ймовірно, не залишиться непоміченим контролюючими органами Російської Федерації. Це є ризиком, оскільки виробники таких ігор, можливо, не відповідають етичним стандартам. Ви на них не зможете вплинути, якщо вони почнуть збирати ваші дані. І до якого міжнародного суду ви підете захистити свої права?” — зазначив експерт.

Читайте також: Неугодні відеоігри: чому Кремль збирається забороняти росіянам грати (ВІДЕО)

Прямий ефір