Путінізм — це версія фашизму з усіма властивими атрибутами, — Ейдман

Ігор Ейдман. Скріншот: uatv.ua

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що в Конституції Російської Федерації обов’язково необхідно прописати державну ідеологію. Такі пропозиції — не новинка. Це свідчення того, що режим президента РФ Володимира Путіна розвивається від авторитаризму до тоталітаризму, набуває всіх атрибутів фашизму: від культу особи до культу війни. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політичний експерт, соціолог Ігор Ейдман. 

“Останніми роками регулярно видатні російські чиновники роблять заяви про те, що Росії потрібна державна ідеологія, що вона має бути прописана в Конституції. Це свідчення того, що в Росії путінський режим, він дрейфує стрімкими темпами від авторитарної до тоталітарної держави, де не тільки немає демократії, але й править жорстка ідеологія. Щось схоже було в нацистській Німеччині, наприклад”, — сказав він.

Експерт упевнений, що така політика призведе до деградації культури, науки, освіти та інших сфер життя.

“Це може призвести до того, що всі сфери життя суспільства, які зараз ще якось намагаються існувати самостійно від держави, вони будуть підпорядковані цій ідеології просто безпосередньо. Путінізм — це версія фашизму з усіма притаманними атрибутами: культ вождя, війни, патріотизму тощо. А якщо вони внесуть це до Конституції, то всі будуть підкорятися цій ідеології. Це може призвести тільки до деградації культури, науки тощо”, — констатував він.

Читайте також: Путін — це людина, яка запустила процес завершення Російської імперії — думка

Прямий ефір