Значна частина населення в демократичних країнах досі мислять категоріями вчорашнього та позавчорашнього дня: Росія здається їм сильною, різнобічно розвиненою, “загадковою” державою. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.
Він прокоментував заяву міністра оборони України Олексія Резнікова на Чорноморській конференції з безпеки в Бухаресті про те, що Росії не потрібні провокації, щоб розв’язати війну, зазначивши, що в демократичному світі досі достатньо упереджень та комплексів щодо РФ. За словами Варченка, дуже важливо, що Україна на різних майданчиках розвіює ці хибні думки.
“Значна частина населення, а відповідно електорату, перебуває в оманах вчорашнього, позавчорашнього дня. Тому, звісно, їм треба пояснювати. Що й робить, зрештою, наша дипломатія на всіх майданчиках, на яких це можливо”, — коментує гість ефіру.
Він додав, що Україна зараз перебуває далеко попереду всього світу в розумінні того, чим є сьогоднішня Росія і як необхідно діяти щодо неї.
“Не треба боятися, не треба діяти так, як діяли та помилялися країни колись у 1930 роках. Не треба умиротворювати агресора, ми це вже зрозуміли. 8 років великої війни показали, що агресор умиротворенню не підлягає, агресора треба знищувати і краще знищувати його, звичайно, в зародку. Найкраще було знищувати Путіна після Мюнхенської конференції, після його заяви про те, що він хоче відродити Третій рейх у Росії”, — констатує Варченко.
За його словами, через помилки щодо Росії весь світ опинився перед загрозою.
“Довго заспокоювали себе лідери, європейські та світові, і тому вони, весь світ опинилися під цією загрозою, якою є путінська Росія, яка намагається сформувати імперію. Точніше, вона намагалася сформувати, а тепер, звісно, обламала зуби об Україну”, — сказав Іван Варченко.
Читайте також: Чорноморська безпекова конференція завершилася в Бухаресті — головні підсумки
Як повідомлялося раніше, Україна є центральною темою на Чорноморській безпековій конференції міжнародної Кримської платформи, яка другий день триває в Румунії. Країни Чорноморського регіону в межах ініціативи вирішили формувати спільний порядок денний.
Читайте також: Країни ЄС та НАТО не мають чіткої стратегії в Чорному морі, сьогодні важливо скоординувати дії, — Джапарова