Президента Володимира Путіна до влади привів народ, підтримуючи його імперіалістичні амбіції та загарбницьку політику стосовно сусідніх держав. Проте чим сильніше підтримується влада, тим більш безкарною вона стає, як результат — в Росії знищенні основні правозахисні структури, а репресії зростають. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив провідний науковець Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса Владислав Гриневич. І. Ф. Кураса Владислав Гриневич.
“На запитання, чи не рано порівнювати, я скажу, що порівнювати пізно. Ми на власні очі бачимо те, що відбувається в Росії. Якоюсь мірою це калькується зі сталінськими часами, але при Сталіні ніколи не давали 30 років тюремного ув’язнення, а в путінській Росії дають. Уявіть собі, що в сталінські часи на Красну площу вийшла б людина з плакатом “ні війні”, напевно, нічого б їй не було”, — сказав він.
Він звернув увагу на те, що нинішній президентський термін Путіна ознаменувався повною безкарністю навіть порівняно з попередніми.
“Виникає питання, а що народ? Як у Бориса Годунова, народ мовчить? З одного боку народ позбавили всіх прав і він мовчить, нічого не може зробити, давайте його пожаліємо. З іншого боку, цей народ привів Путіна до влади і підтримав його перший, другий і третій терміни. Народ активно підтримував владу, яка за своєю суттю є імперіалістичною владою. Вони не виступили ні проти війни в Грузії, ні проти інших злочинів, які відбувалися”, — наголосив він.
Гриневич зауважив, що чим сильніше підтримується влада, то більш безкарними стають її дії, наприклад, репресії, які нині відбуваються в Росії.
“Там пройшлися по всіх основних точках, які є в громадянському суспільстві. Починаючи від незалежних мас-медіа, які були знищені, журналісти яких переслідувалися до олігархів, які були неслухняні Путіну. Громадські організації такі як Меморіал, який фактично знищили фактично… Перераховувати можна нескінченно. Висновок такий, що зараз ми маємо ще не тоталітарне сталінське суспільство, але вже й не авторитарне суспільство, щось проміжне, середнє між авторитаризмом і тоталітаризмом. Науковці ще аналізуватимуть і думатимуть як називати цей перехідний період”, — підсумував Владислав Гриневич.
Читайте також: Влада РФ страшенно налякана, про це свідчать репресії — думка правозахисниці
Як повідомлялося, у Росії та Білорусі продовжують боротися з тими, хто виступає проти війни в Україні. Аналітики зазначають: усередині цих країн останнім часом створюють умови, що посилюють внутрішні репресії. ФСБ дедалі частіше затримує російських цивільних осіб. Їх підозрюють у фінансовій підтримці українських військових.