Президент РФ Володимир Путін прагне зміцнити свою владу, роблячи ставку на силові структури, які мають стати опорою для його режиму. Про це сьогодні, 12 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат Микола Полозов.
“Цілком очевидно, що Кремль робить ставку на силовиків. В умовах, коли громадянське суспільство сприймається режимом як очевидний ворог, опорою стають представники поліції, Росгвардії і спецслужб”, — сказав він.
Правозахисник наголосив, що саме завдяки тому, що силові структури стають опорою для режиму, Кремль готовий безумовно і щедро фінансувати їх.
“У Росії вибудовується поліцейська держава з явними ознаками фашизму, і все буде рухатися, звичайно ж, у бік погіршення. Жодної безпеки для пересічних громадян не існує, тому що небезпека походить не від криміналу, не від якихось головорізів, а від людей, які покликані захищати цих самих громадян: працівників поліції, Росгвардії”, — акцентував Полозов.
За його словами, часто силові структури виходять за межі своїх повноважень і, фактично, здійснюють насильство щодо звичайних громадян. Однак — завжди залишається елемент “рулетки”.
“Немає стовідсоткової ймовірності, що торкнеться кожного. Але це відбувається, якщо в людини немає зв’язків і, як казали в 90-х роках, даху, який може врятувати від свавілля, тому людина потенційно, звісно ж, може стати жертвою злочинів з боку, зокрема, працівників поліції”, — каже правозахисник.
Він зауважив, що репресивне законодавство надає силовим структурам додаткові повноваження і можливості, які вони із задоволенням здійснюють на практиці. Але виникає питання корупції та їхньої неефективності.
“Державі вигідніше оплачувати й утримувати силовиків, ніж витрачати набагато більші гроші на освіту, медицину або соціальні програми. Інше питання, що через корупцію ми бачимо, що і ці вкладення коштів у силовиків неефективні. Наприклад, останні події в Дагестані показують, що в разі, коли відбуваються масові народні заворушення, поліція абсолютно марна. Тому, з одного боку, режим сподівається, що силовики будуть його підтримувати в критичній ситуації, а з іншого боку, коли виникає критична ситуація, наприклад, заколот Пригожина або такі події як у Дагестані, то поліція нічого вдіяти не може”, — підсумував Микола Полозов.
Читайте також: В Росії демократичний шлях ніколи не приводив до змін, лише перевороти давали результат, — Антонюк
Як повідомлялося, у Російській Федерації дефіцит трудових кадрів формується в усіх секторах. Так, роботодавці не можуть запропонувати працівникам високу зарплату, якщо це цивільний, а не військовий сектор.