Путін зазнав поразки: що заявляють союзники про подальшу підтримку України (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Путін зазнав поразки в Україні за всіма пунктами. Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю німецькому виданню t-online. Тепер, на думку Шольца, необхідно створити основу для справедливого та сталого миру, але жодних розмов про Україну без України вести не можна, повідомляє FREEДОМ.

Канцлер Німеччини впевнений, що глобальні плани Путіна у розв’язаній війні проти України вже провалилися: диктатор не зміг ані позбавити Україну державності та суверенітету, ані послабити НАТО.

“Путін зазнав невдачі в Україні на всіх напрямках. Він хотів підкорити собі всю Україну і встановити маріонетковий режим, він хотів не допустити подальшого зближення з ЄС і послабити все НАТО. І сьогодні у НАТО два нових члени — Швеція та Фінляндія… Україна є стабільною країною та перебуває на шляху до Європейського Союзу. Вона має сильну армію, оснащену нами, яка героїчно захищається від військ Путіна”, — сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю t-online.

Тепер одна з головних цілей партнерів України — посилити позиції Києва до початку можливих переговорів із Москвою. Європейські союзники заявляють про готовність підтримувати Україну стільки, скільки потрібно, підкріплюючи свої слова постачанням озброєння, фінансовими траншами та запровадженням санкційних пакетів проти агресора.

“Ми повинні продовжувати підтримувати Україну так довго і так багато, як це необхідно. Ми повинні зміцнювати їх як на фронті, так і за столом переговорів. Це екзистенційне питання безпеки для Європи. Ми будемо продовжувати поглиблювати нашу співпрацю в галузі оборони та забезпечуватимемо стійке фінансування оборонних ініціатив. Оборона Європи має зміцнюватись усіма можливими способами. Ми повинні вивчити всі фінансові можливості”, — наголосив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо.

“Я думаю, що основним є те, що Росія є прямою загрозою європейській безпеці… Але ми можемо розв’язати ці проблеми, якщо будемо діяти спільно… Нам необхідно захищати наші зовнішні кордони”, — заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.

Ключову роль у підтримці Києва продовжує відігравати Вашингтон. Проте побоюватися, що новообраний президент США Дональд Трамп припинить допомогу Києву, не варто, запевнив канцлер Німеччини.

“Я абсолютно впевнений, що, всупереч деяким побоюванням, ми зможемо добитися скоординованої політики між США та Європою, а також між США та Німеччиною… Трамп хоче покласти край війні. І в мене таке враження, що він так само як і ми, переконаний: цього можна досягти лише в тому випадку, якщо Україна буде сильною у військовому відношенні”, — зазначив Олаф Шольц в інтерв’ю t-online.

Financial Times пише, що новообраний президент США вже дав зрозуміти, що після вступу на посаду продовжить військову підтримку України. Публічно Дональд Трамп запевнив, що докладе зусиль, щоб припинити війну, розв’язану Росією, і водночас “не залишить Україну”.

Читайте також: Кремль ще не до кінця простимульований до адекватного мирного процесу, — Чаленко

Нагадаємо, що в Брюсселі 18-19 грудня відбувся саміт Європейського Союзу, на якому побував президент України Володимир Зеленський. Він обговорив із лідерами ЄС низку питань. На порядку денному — як примусити Кремль до справедливого миру.

Читайте також: Це добрий сигнал, бо замирення без активної участі Європи буде неможливим, — Кузьмін про дискусію щодо миротворців

Прямий ефір