Путін затягує мирний процес: ЄС очікує наступного кроку Трампа — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Росія вкотре нехтує міжнародними домовленостями: армія РФ вранці 1 квітня атакувала енергетичний об’єкт у Херсоні. За словами міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, після переговорів в Ер-Ріяді російські війська неодноразово завдавали подібних ударів — у Харкові та Полтавській області. Цього разу, попри домовленість не бити по енергооб’єктах, Москва залишила без світла 45 тис. жителів Херсона. Детальніше в тому, як світ реагує на те, що Кремль затягує переговорний процес, розбирався телеканал FREEДOM.

Диктатор Путін відкрито знущається з США, а розбіжності між Вашингтоном і Брюсселем зіграли на руку лише Кремлю. Про це в інтерв’ю Литовському національному телебаченню (LRT) заявив європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс. Водночас він вважає, що в адміністрації президента США Дональда Трампа спочатку різка міжнародна політика поступово змінюється на глибше розуміння реальності.

“Ми бачимо, що американці намагаються досягти мирної угоди. Іноді здається, що вони просто зобов’язані пройти через такі уроки Путіна, щоб зрозуміти, хто такий Путін. Путін, на мій погляд, зараз просто відверто знущається з американців. Одна хороша річ полягає в тому, що коли американці почали поводитися не так, як ми звикли, коли в наших відносинах стало більше щирості, європейці були зворушені. Зараз ми бачимо набагато більше правильних і необхідних зусиль щодо об’єднання і демонстрації нашого лідерства”, — зазначив Андрюс Кубілюс.

З єврокомісаром з питань оборони згодні й інші європейські політики.

“Кілька тижнів тому Україна погодилася на беззастережне припинення вогню, в той час, як Росія продовжує здійснювати воєнні злочини. І я вважаю, що сьогодні Росія повинна Сполученим Штатам Америки, які взяли на себе зобов’язання досягти припинення вогню, дати чітку відповідь щодо того, чи хоче вона йти шляхом миру, так чи ні”, — наголосив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

США доведеться ввести додаткові мита на російську нафту, якщо Кремль не виконає домовленість про припинення вогню. Так заявив Дональд Трамп, при цьому додавши, що продовжує вірити в те, що диктатор Путін гратиме за правилами. Раніше, 30 березня, у бесіді з телеканалом NBC Трамп заявив, що він “дуже, дуже розсерджений” на Путіна за те, що той висловив думку, що в Україні має бути нове керівництво.

“Я хочу, щоб він уклав цю угоду — щоб ми нарешті припинили втрачати російських і українських солдатів, усіх цих людей. Хочу, щоб це закінчилося. Мене запитують: чому ти переживаєш за солдатів з обох сторін? Та тому, що вони такі ж люди — як ви, як я, як усі ми. І мені здається, я можу допомогти зупинити це. Якщо у мене є така можливість — хіба це не найдостойніша справа? Я зроблю все, щоб Путін довів переговори до кінця”, — висловився президент США Дональд Трамп.

Президент США заявляв і про те, що існує так званий “психологічний термін” того, коли Вашингтон перестане сподіватися на виконання Росією умов перемир’я. Не можна дозволити бути втягнутими в тактику затягування часу, яку використовує Путін. Про це, як заявила глава німецької дипломатії Анналена Бербок, вона сама готова нагадувати американським партнерам.

“Припинення вогню на умовах Путіна не стане закінченням війни, а лише прелюдією до наступного наступу. Тому я хотіла б підкреслити, що без миру не буде кінця європейським санкціям. Наша відповідь на війну Путіна — мир через силу, мир через європейську єдність і рішучість”, — попередила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Зі свого боку президент Фінляндії Александр Стубб запропонував своєму американському колезі встановити якийсь дедлайн для Москви, наприклад, 20 квітня. Крім того, він вважає, що у Дональда Трампа закінчується терпіння щодо Росії. А аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) сумніваються в тому, що найближчими тижнями Кремль піде на припинення вогню.

“Малоймовірно, що Росія погодиться на “повне припинення вогню без будь-яких умов” протягом трьох тижнів, з огляду на те, що Росія зажадала від Заходу надати деяке ослаблення санкцій як попередню умову для тимчасового припинення вогню в Чорному морі. Кремль заявив, що не буде дотримуватися узгодженого припинення вогню в Чорному морі доти, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку “Россельхозбанк” та інших неназваних фінансових організацій”, — ідеться у звіті ISW.

Колеги по Республіканській партії США закликають Трампа посилити тиск на Кремль. Член Палати представників США, республіканець Дон Бейкон упевнений у тому, що останніми тижнями багато республіканців, включно з Трампом, “занадто м’яко ставилися до Росії, не соромлячись говорити про абсолютно незаконну війну Путіна”.

Читайте також: РФ навмисне обнуляє репутацію Трампа, — Подоляк

Прямий ефір