Росія не може підтримувати режим Асада і вже зіткнулася із серйозними викликами на кількох континентах. Успіх сирійської опозиції може стати серйозним ударом для Москви. Про те, як Кремль втрачає свій вплив, і не тільки в Сирії, розповідає FREEДOM.
У Сирії кілька російських кораблів останніми днями залишили військово-морську базу в Тартусі. Серед них — багатоцільові фрегати “Адмірал Горшков” і “Адмірал Головко”, сторожовий корабель “Адмірал Григорович” (його також відносять до класу фрегатів), підводний човен “Новоросійськ”, танкери “Вязьма” та “Єльня”. Першого грудня всі кораблі та судна перебували в порту Тартуса. Про це свідчать супутникові знімки й дані сервісу Landsat, які проаналізував OSINT-аналітик MT Anderson.
“Ймовірно, судно має покинути Середземне море, і цей вихід може бути пов’язаний із погіршенням ситуації у Сирії”, — пише OSINT-аналітик Droxford Maritime у соцмережі X.
Підтримуваний Путіним режим Асада втрачає свій вплив. Зараз під загрозою російські військові бази, які розташовані в Сирії з 2015 року. На покинутій сирійськими військами авіабазі Кувейріс, розташованій за 30 кілометрів на схід від Алеппо, опозиційним силам вдалося захопити новітній російський зенітний ракетний комплекс “Панцир-С1”, кілька літаків МіГ-23, а також танки Т-90А і Т-72М.
“Є повідомлення про те, що чотири СУ-34 з українського фронту були перекинуті. Це мінус чотири борти. Це непогано, але треба більше. Щось будуть давати, але цього недостатньо. На імідж Росії та на здатність впливати на Близькому Сході це справило дуже серйозний вплив”, — прокоментував експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Угруповання “Хезболла” поки що не поспішає допомагати режиму Асада й масово перекидати своїх бойовиків до Сирії. Також раніше на боці Асада виступали бойовики ПВК “Вагнер”. Наразі всі фактори, здатні посилити позиції сирійського диктатора, загублені через війну Кремля проти України, на яку Путін витрачає весь бюджет федерації.
“Це створює напругу. Без надійного поповнення людей коштами та озброєнням, боєприпасами підтримувати угруповання буде неможливо”, — зазначив Сергій Данілов.
Таким чином Путін втрачає вплив на кількох континентах. Він може втратити критично важливі військово-морські бази в різних регіонах. Путін уже втрачає позиції й у Чорному морі через дії українських Сил оборони, а також стикається з ризиками в Балтійському морі, включно з Калінінградом. Генерал Марк Гертлінг вважає, що США та їх союзники повинні скористатися цим моментом для посилення тиску на Кремль.
“Путіна справді загнали в кут. Росія стикається з активністю на кількох фронтах, зокрема через посилення повстанського руху в Сирії, зменшення допомоги від союзників і власних проблем”, — заявив екскомандувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг в ефірі CNN.
Експерти зазначають, що Росія не може одночасно воювати на два фронти — в Україні та Сирії. Також Путін фактично втрачає важелі свого впливу в країнах ОДКБ. Наприклад, глава уряду Вірменії Нікол Пашинян заявив, що країна не буде відновлювати відносини з організацією. За його словами, точку неповернення пройдено.
Читайте також: Путін бреше громадянам РФ про стабільність і зростання російської економіки — подробиці (ВІДЕО)