Путін втратив контроль над інформаційним полем у РФ — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Російський президент Володимир Путін втрачає контроль над інформаційним простором у РФ. Такого висновку дійшли експерти Інституту вивчення війни (ISW). За даними останнього звіту, у федерації посилюється внутрішня боротьба політичних еліт. Це призводить до того, що контролювати централізований інформаційний простір Кремлю стає складно, інформує FREEДОМ.

11 березня в Москві пройшов форум “Практичні та технологічні аспекти інформаційно-когнітивної війни в сучасних реаліях”. Під час однієї з панельних дискусій прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Кремль не може повноцінно контролювати російський інформаційний простір.

“Контролювати тотально інформаційний простір надалі буде дедалі складніше, і та кількість людей, які беруть участь у війні, настільки велика, що утримати потік інформації практично неможливо. Виходячи із заяв Пригожина, його вихід на політичну арену, надалі приховувати цей конфлікт — це теж неможливо. Захарова лише констатувала той факт, що в оточенні є різні точки зору і групи”, — пояснив соціолог, експерт із комунікацій Міжнародного центру протидії російській пропаганді Дмитро Громаков.

За словами Марії Захарової, відтворити сучасний еквівалент радянського інформбюро для централізованого контролю внутрішнього інформаційного простору Росії не виходить через боротьбу між кремлівськими елітами.

“З появою інтернету, з появою месенджерів, Telegram кількість інформаційних джерел зросла настільки, що контролювати виробництво контенту практично неможливо, і, зважаючи на це, неможливо відтворити щось на кшталт сталінського бюро, яке чітко видавало якийсь контент, що могло б контролювати думку людей про ситуацію навколо”, — заявив Дмитро Громаков.

Виходячи із заяв Захарової, в ISW заявили, що підтвердилися раніше зроблені висновки.

“Між ключовими членами найближчого оточення Путіна існує внутрішня боротьба в Кремлі; Путін згодом значною мірою поступився російським інформаційним простором різноманітним квазінезалежним акторам; Путін, вочевидь, не в змозі вжити рішучих дій із відновлення контролю над російським інформаційним простором”, — ідеться у звіті ISW.

Одразу після публікації звіту Інституту вивчення війни Марія Захарова заявила, що вона нічого подібного не говорила. І назвала це все інформаційною атакою та фейками.

“Якщо Захарова говорить про розбрат у найближчому оточенні Путіна, то це негативно може вплинути й на їхні стосунки з тими самими китайцями, чи Іраном, який потрапляє під нові санкції через свою співпрацю з Росією, та й Китай, який ризикує теж потрапити під санкції. Якщо вони будуть невпевнені в стійкості російської влади, то напевно і буде скорочено комунікацію з Кремлем”, — вважає соціолог, експерт із комунікацій Міжнародного центру протидії російській пропаганді Дмитро Громаков.

Водночас на думку аналітиків, росіяни все частіше шукають інформацію в інтернеті, попри те, що російські пропагандистські канали продовжують нав’язувати своїм громадянам альтернативну інформацію про успіхи РФ. Нагадаємо, ще в травні 2022 року, ЄС запровадив санкції проти державних російських телеканалів. Зокрема, канали “РТР Планета”, “Россия 24” і “ТВ Центр — Международный” відключили від кабельної, супутникової та інтернет-трансляції в ЄС. Також на території Європейського Союзу блокуються російські пропагандистські канали RT і Sputnik в YouTube. У грудні до оновленого списку санкцій також увійшли “НТВ/НТВ Мир”, “Первый канал”, “Россия 1” і “РЕН ТВ”.

Читайте також: Систему стеження в інтернеті “Окулус” запустили в Росії — що будуть зачищати (ВІДЕО)

Прямий ефір