Telegram-канал “Говорить не Москва” порівняв виплати російським мобілізованим із провінцій та мегаполісів. Наприклад, у Челябінській області мобілізовані отримують “підйомні” рівно вдесятеро менше, ніж у Санкт-Петербурзі. А є регіони, де відправляють на війну проти України взагалі без виплат — у Північній Осетії, Мордовії, Якутії, Свердловській області, Хакасії, Дагестані та Ігушетії. У соцмережах російські військовослужбовці, які зазнали поранень, скаржаться, що їх відмовляються лікувати. Навпаки, ще й змушують доводити, що поранення вони отримали у бою, інформує FREEДОМ.
Військовослужбовець із Хабаровського краю розповів, що йому відмовляють у медичній допомозі. У нього ампутована рука, на другій не працює ліктьовий суглоб. Нога гноиться вже чотири місяці.
Після поранення військовому обіцяли допомогти із протезуванням та реабілітацією, але у результаті він не отримав нічого. А ще майже 10 місяців йому не сплачують зарплату.
Замість медичної допомоги — погрози та шантаж. Інший солдат, російський морпіх, скаржиться, що командування загрожує вбивством. Документи військовослужбовця забрали. Медичної допомоги не надають. Морський піхотинець вийшов на зв’язок із окупованого російською армією Мелітополя.
“Я хочу, щоб мене перевірив психіатр, бо в мене неадекватна поведінка. Я з товаришем був, він був шокований, яка в мене поведінка, що я роблю, як я виглядаю. У мене божевільний погляд, мене трясе, я не знаю що відбувається”, — каже російський військовослужбовець.
Ще один військовий із тимчасово окупованою Росією території Донецької області отримав контузію, але замість виплати за поранення його забрали до підвалу для так званих “відмовників”. Про це пишуть місцеві телеграм-канали. Пізніше повідомили, що солдатові вдалося втекти з підвалу, але потім до нього приїжджали додому і погрожували розправою. Після поранень російські військовослужбовці виявляються наданими самі собі.
Журналісти видання “Север.Реалії” розповіли історію мобілізованого жителя Санкт-Петербурга. Сергія було двічі поранено на війні проти України, але в кількох шпиталях його відмовилися лікувати. Наразі сім’я військовослужбовця не може довести, що він отримав поранення на фронті. Після лікування вони планують звернутись до суду.
“Наші ЗМІ транслюють красиву картинку того, що відбувається там (на війні проти України), а я бачу її зсередини, весь бруд до наших людей. Як зірки героїв отримують “зручні та завгодні” полковники, які поклали десятки наших хлопців, ні в грош не ставлячи їхнє життя. Як командирів з мікропереломами пальців відразу евакуюють на гелікоптері з усіма довідками та держвиплатами, тоді як люди з контузіями, уламками в тілі, переломами залишаються на передовій і продовжують нести свій хрест, бо для них у шпиталях немає місць. Як люди без ніг через суд доводять, що ноги втратили там, на полі бою, а не раптом трамвай переїхав”, — написала дружина російського військовослужбовця в соцмережах.
Близько 30 російських військових, які нещодавно повернулися додому в рамках обміну полоненими, знову відправили на війну проти України, пише “Холод”. Їх обіцяли перевезти до Ростова, щоб звідти розподілити по шпиталях та відправити на реабілітацію. Але натомість колишніх полонених, серед яких є поранені, відправили на тимчасово окуповану територію Донецької області та поселили на навчальному полігоні. Їм повідомили, що вони займатимуться ручною працею: копатимуть окопи.
Скаржаться мобілізовані і на ставлення до них у Москві. У мережі з’явилося відео, на якому двоє російських військовослужбовців розповідають, що у столиці до них належали “без поваги” і навіть з якоюсь зневагою.
На його думку, за нинішніх умов, “відродження загальної військової підготовки, патріотичних, духовних традицій нашого народу є необхідним”.
Читайте також: У РФ триває прихована мобілізація “гарматного м’яса” — подробиці (ВІДЕО)