Путін вдруге з початку повномасштабної війни збільшив штатну чисельність армії — коментар

Володимир Путін. Фото: ap.org

Путін підписав указ щодо збільшення штатної чисельності російських збройних сил на 170 тис. осіб. Це друге збільшення від початку повномасштабної війни РФ проти України. Воно насамперед свідчить про втрати, яких зазнають російські окупаційні війська. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Якщо подивитися на цю цифру — 170 тис. осіб, то відразу помітно, що вона набагато менша за ту, що нещодавно заявляв Медведєв, а саме 450 тис. осіб, яких нібито набрали на контракт… І це досить дивно, бо куди тоді вони всі підуть, якщо для них немає штатних місць? Виходить, що цей указ підтверджує зокрема те, про що вже говорили багато аналітиків, що жодних 450 тис. контрактників набрати за цей рік у російської влади не вийшло. Це число має бути набагато меншим. Я даю оцінку — близько 150 тис. Відповідно, це підтверджує досить високі втрати російської армії. Бо перше, що спадає на думку: куди йдуть усі солдати, для яких немає штатних місць”, — коментує гість ефіру.

Він пояснює, що ці солдати йдуть на місце тих, хто вибув: убитий, поранений, тобто віднесений до графи “невідновні втрати”.

“Відповідно, ми можемо з невідповідності цих цифр: 170 тис. проти 450 тис. — зрозуміти, що російська армія не збільшується тими темпами, про які заявляє влада й особисто Медведєв, наприклад”, — зазначив Ян Матвєєв.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія вже втратила понад 332 тис. військовослужбовців. За оцінкою військового аналітика Олексія Гетьмана, порівняно з періодом боїв за Бахмут, втрати окупантів зараз зросли приблизно на 25%.

Прямий ефір