Путін цього боїться, а значить — це треба зробити, — політолог про членство України в НАТО

Прапори НАТО та України. Фото: nato.int

Позиція Сполучених Штатів Америки щодо відмови запросити Україну до НАТО не відповідає політиці лідерів світу, про що раніше в інтерв’ю заявив президент України Володимир Зеленський. Очевидно, американці самі собі намалювали “червону лінію” і не хочуть її переступити. У США досі вважають, що вступ України до Альянсу може закінчитися втягуванням членів блоку у війну. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політолог Олег Лісний.

“Мені здається, що в США самі собі намалювали “червону лінію” горезвісну. Але українці вже втомилися їх переступати і показувати своїм прикладом, що це не страшно. Проблема в тому, що дуже важко перейти “червону лінію”, коли сам собі її намалював. Сполучені Штати собі “намалювали”, що цей крок може закінчитися втягуванням, умовно, членів НАТО, зокрема США, у війну. Але президент Зеленський заявляв неодноразово, що ми прекрасно розуміємо: до завершення війни, найімовірніше, не зможемо вступити до Альянсу”, — зазначив політолог.

Він зауважив, що Україна демонструє готовність почекати, але в цій ситуації потрібен чіткий сигнал.

“За великим рахунком, не стільки нам потрібен сигнал, скільки Росії, щоб вона розуміла чітко, що вже почалися незворотні процеси. Зараз РФ поки що не чує цього. І що відбувається? Давайте подивимося на логіку Путіна: поки я воюю, Україна не в НАТО. І це підштовхує Росію продовжувати атаки, лякати Захід. І дивно, що Захід сам собі це намалював і цього боїться. Путін же, коли свій “мирний план” озвучував, то говорив, що вони припускають навіть те, що не проти того, аби ми вступили до Євросоюзу. Але їх дуже лякає НАТО. І якби на Заході подумали, просто б сіли і без додаткових емоцій проаналізували, то зрозуміли б, що Путін цього боїться. А отже — це треба зробити. Однак логіка, на жаль, у великих кабінетах того ж Вашингтона інша. Мені здається, дуже помилкова в цьому історичному моменті”, — зазначив Лісний.

На його думку, Заходу варто надати Україні більш чіткі формулювання щодо членства в Альянсі.

“Якщо ви хочете, щоб ми перемогли у війні, дайте нам перемогти. Якщо не готові нас прийняти в НАТО, то поясніть причини і намалюйте перспективи. Тому що є лише розмиті формулювання, що, мовляв, Україна ще не готова. А що таке не готова? Або ми, тобто блок, ще не готові. А що значить ви не готові? У кожного “не готові” є один, два, три, чотири, п’ять пунктів, може, 10, а може, й сто. Але назвіть їх, щоб ми прекрасно розуміли, що відкриті двері — це 10 пунктів, а міст — це п’ять пунктів”, — сказав гість ефіру.

Лісний нагадав, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022-му кордони НАТО пересунулися ближче до Росії.

“До блоку увійшли дві держави (Фінляндія і Швеція, — ред.), які взагалі не збиралися ніколи вступати в НАТО. Не страшно було? Напевно, ні. А в Україні гинуть люди, руйнуються міста. І дивитися на Росію — так собі рішення, насправді”, — резюмував спікер.

Читайте такожУгода про безпеку між Києвом і Вашингтоном є “частиною мосту” для України в НАТО, — Держдеп

Прямий ефір