Путін створює нестерпні умови існування для власного народу: нові випадки репресій у Росії

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Російський президент Володимир Путін підписав законопроєкти про обмеження виїзду військовозобов’язаних за кордон та розширення призовного віку. Призовний вік підвищився до 30 років, нижня планка залишилася на тому ж рівні — 18 років. Згідно з другим підписаним законопроєктом, призовнику чи мобілізованому тепер буде заборонено виїжджати за кордон з моменту відправки повістки військкоматом та внесення її до єдиного реєстру. Раніше Путін підписав законопроєкт, який збільшує штрафи за неявку до військкомату до 30 тисяч рублів. Путін створює нестерпні умови існування для власного народу, де кожен, хто не погоджується з політикою Кремля, буде покараний, передає FREEДОМ.

Мосміськсуд засудив опозиціонера Олексія Навального до 19 років колонії особливого режиму в справі створення екстремістського співтовариства. Telegram-канал “Політика” опублікував його промову після вироку.

“19 років колонії особливого режиму. Цифра не має значення. Я чудово розумію, що, як і багато політв’язнів, сиджу довічний термін. Де довічність вимірюється терміном мого життя або терміном життя цього режиму. Цифра вироку не для мене. Вона для вас. Вас, а не мене хочуть налякати та позбавити волі до опору. Вас змушують здати без бою свою Росію банді зрадників, злодіїв та негідників, які захопили владу. Путін не повинен досягти своєї мети. Не втрачайте волі до опору”, — сказав Навальний.

Колишнього технічного директора “Навальний Live” Даніеля Холодного засудили до восьми років позбавлення волі, пише Astra. Вирок йому оголосили разом із вироком Навальному. Держобвинувачення просило Холодному 10 років позбавлення волі.

У Хабаровську силовики затримали хлопця, який стояв із плакатом: “Нет вобле” (“Ні воблі”).

“Що стосується репресивного тиску з боку кремлівського режиму щодо населення, то цілком очевидно, що цей тиск і посилюватиметься, і розширюватиметься. Вже не лише штатні критики Кремля з-поміж опозиції під прицілом силовиків, але в принципі звичайні люди, які залишають якісь необережні коментарі, роблять якісь заяви”, — зазначив адвокат Микола Полозов.

Співробітників РЖД (“Российские железные дороги”) змушують звільнятися за критику війни та особисто Володимира Путіна. Про це пише Telegram-канал “Можем объяснить”, посилаючись на одного з працівників РЖД. Чоловік розповів, що писав про війну в соціальних мережах та відкрито висловлював свою незгоду з політикою Кремля. У січні його викликало керівництво та запропонувало звільнитися за власним бажанням або публічно спростувати свої пости. Після відмови Дмитру обмежили доступ до держтаємниці, знизили зарплату і загрожували проблемами йому та сім’ї.

“Залякували два заступники генерального директора РЖД із силових структур, натякали, що неофіційним порядком можуть довести навіть до кримінальної справи. “Навіщо такі проблеми вам та вашій родині?” Наполегливо рекомендували звільнитися за власним бажанням”, — розповів чоловік.

Кримінальну справу про “сприяння терористичній діяльності” порушено проти Дмитра Колмакова — жителя Томської області — через те, що він нібито намагався завербувати в легіон “Свобода Росії” знайомого, пише ASTRA.

Також там повідомляють, що ФСБ затримала 29-річного жителя Казані, який планував диверсії в місті за завданням ЗСУ.

Навіть на вже затриманих громадян триває тиск.

Так, у СІЗО в активістки та художниці Саші Скочиленко, яка торік розмістила антивоєнні цінники у супермаркеті, провели 4 обшуки та заборонили передавати їй книги, пише Telegram-канал “Автозак Лайв”.

Також дівчина недоотримує питну воду, куплену в магазині Федеральної служби виконання покарань за власний кошт. Захисники Скочиленко говорять про те, що це позначається на здоров’ї дівчини. Силовики замість 4 оплачених приносять 2 ємності з водою, відмовляються піднімати пляшки, посилаючись на їхню велику вагу.

Читайте також: Штраф за татуювання, в’язниця — за пости в соцмережах, антивоєнні плакати та “екстремізм”: нові факти репресій у Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір