Путін створює навколо РФ кільце союзників, яке може замкнути Грузія — Захід має реагувати на загрозу, — Шашкін

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

Дорога до Євросоюзу зараз для Грузії закрита. Проросійський уряд перетворює державу на російську губернію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав ексміністр освіти й оборони Грузії, член партії “Єдиний національний рух” Дмитро Шашкін, коментуючи ситуацію в країні.

“В уряді Грузії перебуває російська проксі сила, яка тягне Грузію в Російську Федерацію. Тож ні про яку євроінтеграцію, ні про яке зближення із Заходом і повернення Грузії на своє історичне місце, я маю на увазі, західну спільноту, не може бути й мови. Уряд Грузії на сьогодні є проросійським, допомагає Російській Федерації обходити санкції. І чим далі, тим гірше”, — сказав Шашкін.

За його словами, деякі західні партнери Грузії у це не вірили довгий час, хоча їх і попереджали.

“На жаль, необхідно констатувати той факт, що, як і у випадку з Україною, наші західні партнери запізнюються на кілька кроків порівняно з Путіним. Він дуже добре знає, що він робить. Він дуже добре розумів, що він робить, коли вдерся в Україну. Тепер він дуже добре розуміє, як продовжувати війну проти України”, — сказав гість ефіру.

На його думку, Путін намагається створити навколо себе кільце союзників, у якому Грузія — найслабша ланка, адже більшість грузинів підтвердили своє бажання бути з ЄС і НАТО.

“Якщо ви подивитеся на карту, побачите, що навколо Росії Путін намагається створити кільце союзників. Це вже Білорусь, це наразі Грузія, потім іде Центральна Азія, далі — Китай і Північна Корея. Найслабша ланка в цьому ланцюзі кільця — це якраз Грузія. Тому що 90% населення підтримує західну інтеграцію в Євросоюз, вступ до НАТО. Країна, в якій молодь розмовляє англійською мовою завдяки Міхеілу Саакашвілі (третій президент Грузії, — ред.). Молодь, яка отримує інформацію англійською мовою, на яку не діє ні російська, ні грузинська пропаганда”, — акцентував Шашкін.

Майбутня безпека Європи, зокрема й України, залежить, на його думку, і від того, чи буде уряд Грузії прозахідним.

“Якщо Грузія замкне це кільце проросійських сил, про яке я говорив, то Путін отримає серйозний ресурс для продовження війни проти України. Тому він дивиться на ситуацію в глобальній перспективі. Деякі західні колеги, багато з них, усвідомили проблему, особливо після 2022 року, після початку повномасштабної війни. Але деякі, на жаль, не дотягують до глобальної картини”, — зазначив гість ефіру.

Коли йдеться про санкції Заходу і про те, що для Грузії призупинять процес вступу до ЄС, це не змінює нічого для проксі сил Російської Федерації, упевнений він.

“А що змінює? Це їхні гроші. Щойно страх втратити свої гроші, які перебувають у західних банках, для Бідзіни Іванішвілі для його сателітів, “Грузинської мрії”, буде більшим, ніж страх перед Росією, тоді все буде нормально. Тоді вони дадуть спокій Грузії та будуть турбуватися про свої гроші. А чи буде країна в Євросоюзі, чи скасують безвіз, це їх мало цікавить. Їх цікавлять гроші, які вони вкрали в Грузії. Грузію розкрадає зараз приблизно 100 сімей, які поклали лапу на всі доходи Грузії”, — сказав Шашкін.

За його даними, за останні три роки вже 800 тис. грузинів виїхали з країни, а ще приблизно 100 тис. попросили політичного притулку в Євросоюзі.

“Це втричі більше, ніж росіян, хоча там країна 150 млн, а Грузія — країна з 4-3,5 млн. Тому їх мало хвилює європейська інтеграція. Їх хвилюють гроші, які вони розікрали. І санкції мають бути не проти народу, який стоїть на вулицях — 250-300 тис. людей протестувало і готові знову виходити на протест. Вони мають бути спрямовані конкретно проти цих людей, як, припустімо, американські санкції, які вже оголошені”, — резюмував гість ефіру.

Читайте такожЯк закон “про іноагентів” може вплинути на вступ Грузії до ЄС і що змінилося в країні після його ухвалення — розбір

Якщо Грузія не змінить свій нинішній політичний курс, то європейська інтеграція країни фактично зупиниться, заявили раніше лідери держав Євросоюзу. Серйозну стурбованість Європейської ради викликав ухвалений парламентом Грузії закон “про іноагентів”, а також силові розгони мирних протестів і переслідування опозиції. Тим часом у грузинському парламенті в першому читанні проголосували ще один законопроєкт, який суттєво обмежує в правах громадян держави.

Прямий ефір