Путін становить екзистенційну загрозу, тому ЄС продовжить підтримувати Україну за будь-яких обставин, — єврочиновник

Ілюстративне фото: ap.org

Президент Росії Володимир Путін становить екзистенційну загрозу для Європейського Союзу, тому ЄС продовжить підтримувати Україну за будь-яких обставин. Про це кореспонденту телеканалу FREEДОМ сказав високопоставлений чиновник Європейської комісії на умовах анонімності.

“Ми продовжимо роботу. Продовжимо підтримувати Україну незалежно від того, що робитиме нова адміністрація у Вашингтоні. Тепер нам потрібно протестувати це з чинною адміністрацією. Ми повинні провести випробування, тому що американці не можуть, принаймні наразі, надавати військову і фінансову підтримку”, — сказав він.

За його словами, зараз ситуація на фронті перейшла в стадію “паритету”. І це не означає, що Росія переважатиме. 

Чиновник упевнений, що зараз військова підтримка допомогла б Україні схилити шальки терезів на свою користь, тому важливо її продовжувати. 

За інформацією джерела, якщо виділення 20 млрд євро на чотири роки в Європейський фонд миру для України затримуватиметься через узгодження, то єврочиновники готові виділити 5 млрд євро на фінансування закупівель військової амуніції для ЗСУ в 2024 році. 

Відповідаючи на запитання, чи може влада ЄС запровадити санкції щодо ієрархів Російської православної церкви (РПЦ), чиновник сказав, що обмеження розроблено для економічного ослаблення Росії. Однак рішення щодо окремих осіб, які підтримують війну, ухвалюють країни-члени ЄС.

Читайте також: Підтримка України — питання безпеки Євросоюзу, — єврокомісар

Нагадаємо, перегляд бюджету ЄС передбачає створення українського механізму на виділення суми 50 млрд євро для підтримки економіки та інфраструктури України протягом 4 років. Для цього з бюджету Євросоюзу планують виділити 15 млрд євро, а решту суми залучити на фінансових ринках.

Прямий ефір