Путін розуміє, що ніхто вже не боїться його погроз, а над “червоними лініями” Кремля сміються самі росіяни, — політолог

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

У Кремля жодних “червоних ліній” не залишилося. Це поняття використовується в інформаційному контексті. За останні три роки світ побачив, що у Росії немає нічого, чого б дійсно варто було боятися. І самі росіяни вже сміються над “червоними лініями”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 25 серпня, сказав політолог Ігор Рейтерович. 

“Червоних ліній”, безумовно, немає. Вони залишилися тільки в інформаційному контексті. Зрозуміло, що ще цим терміном користуються, оскільки не можуть відмовитися від нього. Росіянам потрібно мати якісь аргументи на певні події, які відбуваються на фронті або відбуваються у глобальному контексті. І тому вони ось цей евфемізм продовжують використовувати. Хоча значна частина саме російського населення над цим уже сміється. Я бачив чимало повідомлень, де вони іронічно запитували, мовляв, а що там із нашими “червоними лініями”, коли їх там перейдуть і так далі”, — сказав Рейтерович. 

Вся ця історія з “червоними лініями” показує: коли немає реальних аргументів для розв’язання якихось питань, проблем, у хід ідуть порожні, необґрунтовані погрози, доповнив спікер.

“Але коли такому хулігану, який ось таким чином діє, дають відсіч, він, як правило, губиться, не знає, що робити далі. І починає вже звинувачувати того, хто дав йому відсіч, у тому, що він перейшов якісь “червоні лінії”. Ось це образ російської влади й Російської Федерації загалом станом на сьогодні”, — зазначив Рейтерович. 

Росіяни отримали відсіч, до того ж ситуація взагалі розвивається не так, як вони планували, акцентував політолог.

“Через це в Кремлі змушені впадати час від часу в істерику, говорити про якісь там “червоні лінії”, і в такий спосіб тримати в тонусі, зокрема, і своє населення. Чому? Тому що населення, коли ставить якісь запитання, мовляв, що взагалі відбувається, а їм кажуть — це ми просто ще не починали. Мовляв, у нас є ще аргументи, інструменти, просто ми їх ще не використали. І для частини населення така мантра поки що має значення, вона діє. Населення справді вважає: якщо в них є ядерна зброя або щось подібне, Росія все одно зможе досягти того, чого вона хоче”, — зазначив гість ефіру.

Рейтерович акцентував також, що за три роки світ побачив: у Росії немає нічого, чого справді варто було б боятися. 

“Величезна кількість якихось погроз — не більше, ніж слова, які не підтверджені якимись діями й підтверджені не можуть бути апріорі. Оскільки в Росії просто немає для цього можливостей”, — доповнив спікер. 

Але водночас, каже політолог, певна невелика частина країн у світі ще уважно дослухається до подібних погроз і вважає, що Росія їх дійсно може реалізувати на практиці. 

“Але більшість уже для себе зробила однозначні висновки, і Росія це, до речі, розуміє. Влада російська, Путін це розуміє, що вже не бояться усіх цих погроз, якихось там звинувачень. Тому вони намагаються знайти вихід із цієї ситуації. Але поки що це зводиться до нових чергових “червоних ліній”, а не до якихось аргументів чи, наприклад, бажання закінчити війну, визнати всі свої помилки й спробувати якось нормально домовитися”, — резюмував Рейтерович.

Читайте також: Курська операція має великий іміджевий сенс, — Попович

Прямий ефір