У Північноатлантичному альянсі припускають, що російські спецслужби могли замінувати критичну підводну інфраструктуру Європейського Союзу в Північному морі, пише The Times. Дані Брюсселю надали компанії, що керують нафтовими і газовими буровими установками, трубопроводами і телекомунікаційними кабелями. Захист підводної інфраструктури — одне з найважливіших завдань НАТО. Але довести підривну діяльність Росії стає складніше, адже тепер для диверсій Москва часто використовує невійськові судна, інформує FREEДОМ.
Активність російських спецслужб досягла рівня часів Холодної війни, впевнені в Європі. За словами колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, оскільки план “А” Путіна провалився і російським військам не вдалося захопити Україну у 2022 році, то тепер він взявся за план “Б”. Його мета — розкол західного світу.
“Розрахунок Путіна полягає в тому, що чим довше триватиме війна, тим більша ймовірність того, що населення Заходу втомиться від війни. Я чую цей аргумент знову і знову: давайте встановимо мир, давайте повернемося в більш комфортні часи. Але якщо мир буде досягнуто за рахунок українців, якщо українці будуть змушені відмовитися від територій, тоді Путін дійде висновку, що його вторгнення було успішним. Він жадатиме більшого. Чому б не продовжити? Далі буде Молдова, потім Грузія, потім він натисне на країни Балтії”, — заявив Андерс Фог Расмуссен.
З колишнім главою Альянсу згоден і міністр оборони Швеції. На думку Пола Йонсона режим Путіна готовий піти на великі ризики, зокрема на війну проти країн-членів НАТО.
“Я вважаю, що Кремль і сам Путін усвідомлюють, що вони програють цю війну. Але я вважаю, що Росія дуже зацікавлена в тому, щоб розділити нас політично, як у ЄС, так і в НАТО”, — зазначив Пол Йонсон.
Диверсії, дезінформаційні кампанії, гібридні атаки та ядерний шантаж. Дії Росії, на думку аналітиків, стають дедалі агресивнішими, а брехня — відвертішою.
Білоруський диктатор Лукашенко неодноразово заявляв, що Росія передала його країні ядерні ракети. Але в поширенні ядерної зброї Путін звинуватив — Данію.
Російський диктатор заявив, що США нібито відправили туди ракети середньої дальності, здатні нести ядерний заряд. У міністерстві оборони Данії відповіли, що в державі не розгорнуто жодної такої ракети.
“НАТО — оборонний альянс. Стримування та оборона є одними з основних завдань НАТО, що необхідно на тлі агресивної Росії”, — із заяви Міністерства оборони Данії.
Попри те, що часто погрози Кремля не супроводжуються конкретними діями, у Європі стурбовані заявами російського диктатора та його наближених. Особливо — сусіди Росії.
“У нас є два вибори: або повірити в те, що Путін ніколи не піде на атаку на НАТО, тому що ми теж у НАТО. Вірити, що це правда, і нічого не робити, тому що ви не можете собі уявити, що вони на нас нападають. Або в нас є інший шлях, який потрібно підготувати на випадок, якщо цей божевільний Путін все ж таки вирішить напасти на країну НАТО, бо він думає, що НАТО ослабло, бо він думає, що може перемогти”, — акцентувала прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.
Посилювати обороноздатність Альянсу — правильна відповідь на гібридні загрози Кремля, вважають у Брюсселі. Саме тому Швеція, наприклад, проводить навчання для своїх військових за участю іноземного контингенту.
“У нас були партнери свого часу, які, наприклад, протягом багатьох років приїжджали тренуватися у форматі BALTOPS. У нас тут були іноземні війська, але як член НАТО ми вперше, в цьому випадку у форматі BALTOPS 2024, запрошуємо солдатів США, а також польських солдатів приїхати та пройти навчання на Готланді”, — повідомив полковник, командир шведського Готландського полку Ден Расмуссен.
Очільник Збройних Сил Норвегії вважає, що у НАТО є всього два або три роки, щоб підготуватися до ефективного протистояння можливій агресії Росії. В інтерв’ю Bloomberg Ейрік Крістофферсен підкреслив, що союзникам потрібно прискоритися.
Читайте також: Армія РФ зіткнулася з катастрофічними втратами на передовій — дані (ВІДЕО)