“Путін повинен програти”: президент Зеленський підбив підсумки візитів до Саудівської Аравії та Албанії у зверненні 736-го дня війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Цей рік має стати часом реальних перемовин щодо вступу України до Європейського Союзу. Ще навесні можливо це розпочати, зробити перші перемовні кроки. І так само цей рік має стати часом максимального прагматизму у відносинах із сусідами. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 29 лютого, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

“Кожен бачить, що Росія не збирається зупинятися. Вони там, у Москві, хочуть і гонку озброєнь, і нові хвилі дестабілізації. Ми всі у Європі маємо чітко це усвідомлювати. Якщо впаде свобода когось одного — не витримає свобода всіх інших. Така реальність. Ми маємо захищатися. І можемо захиститися. Мусимо досягти наших спільних цілей”, — наголосив глава держави.

Президент підбив підсумки щодо своїх робочих візитів останніх днів.

“Головне — є нові оборонні домовленості, нові пакети. Буде більше артилерії та більше нашого спільного виробництва з партнерами. Кожну зустріч і кожен день ми використовуємо для того, щоб можна було додати можливостей нашим воїнам. Я дякую всім партнерам, які допомагають так, як потрібно. І вчасно, без затримок”, — сказав Зеленський.

За його словами, перемовини в Албанії були хороші.

“Як завжди, принципова підтримка. І не лише в тому, що стосується наших двосторонніх відносин, а й у тому, як зробити більш змістовним діалог із тими державами, які поки стримані в підтримці. Провели вже другий саміт у форматі Україна — Південно-Східна Європа. Були хороші зустрічі з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Сербії. Усі деталі зараз публічно озвучувати не варто, але можу сказати: вдалося досягти саме того, на що ми й розраховували. Плюс усі учасники саміту, усі країни Південно-Східної Європи візьмуть участь у Глобальному саміті миру — першому саміті щодо формули миру на рівні лідерів. Він запланований у Швейцарії. І вже бачимо можливості для широкого представництва країн світу”, — розповів глава держави.

У Саудівській Аравії президент говорив із спадкоємним принцом про справедливий мир, перший саміт лідерів щодо формули миру, наявні зараз можливості у світі зменшити хаос і деструктив.

“Дуже глибока, позитивна розмова. Я вдячний за увагу до України, за поради. Ми маємо забезпечити якнайширшу участь народів світу у розв’язанні глобальних питань — саме таким є питання відновлення повної сили міжнародного права й недопущення агресій. Говорили також і про спільні економічні та технологічні проєкти із Саудівською Аравією. Цінуємо таку співпрацю. І важливо, щоб наші команди достатньо оперативно реалізували домовленості щодо проєктів. Те, що нас посилить — обидві наші держави”, — повідомив Зеленський.

Сьогодні президент провів нараду щодо європейського напрямку — відносин України із Євросоюзом, щодо завдань на цей рік, загалом щодо інтеграції, і конкретно щодо відносин із сусідами у Євросоюзі.

“Наш пріоритет очевидний: усі домовленості, які є, мають виконуватись, і кожне слово, яке звучить, має працювати в реальності. Україна забезпечує саме такий підхід на європейському напрямку. І саме завдяки цьому ми вже досягли історичних результатів”, — зазначив Зеленський.

Глава держави подякував усім, хто допомагає, хто на бойових постах, на бойових завданнях, у бою зараз. Красногорівка, Новомихайлівка, Купʼянськ, Бахмутський напрямок, Авдіївський, Південні напрямки.

“Варто пам’ятати: глобальна стабільність тримається лише на сміливості та самовідданості українських воїнів, усього нашого народу. Українські назви звучать у фронтових зведеннях, але всі розуміють і бачать, що путінські наміри суттєво ширші. Світ, у якому терор виграє, не сподобається нікому, і саме тому Путін повинен програти. Наші люди в Україні здатні це забезпечити — за достатньої підтримки. Підтримки тим, що вже є у світу на складах зброї, у нормах міжнародного права та в розумінні лідерів. Слава та вдячність усім нашим героям! Та хай буде світлою й вічною пам’ять кожного нашого воїна — кожного українця, кожної українки, які віддали своє життя заради України”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Дружба з Албанією та допомога від Балкан: візит Зеленського до Тирани в огляді експерта

Прямий ефір