Під час переговорів у Парижі 12 червня лідери Франції, Німеччини та Польщі обговорили підтримку України в політичній, гуманітарній, фінансовій та військовій сферах, повідомляє FREEДОМ.
Лідери Франції, Німеччини та Польщі зустрілися в Парижі, щоб продемонструвати підтримку України, пише Financial Times. За словами президента Франції, у стислі терміни союзники активізували постачання зброї, боєприпасів і бронетехніки. Також Франція взяла на себе зобов’язання і з технічного обслуговування військової техніки.
“Український контрнаступ почався… Ми зробили все, щоб допомогти українцям у тих межах, які ми визначили для себе від самого початку конфлікту: покарати Росію, щоб вона припинила воєнні дії, допомогти Україні чинити опір і відвоювати територію, але ніколи не атакувати Росію та уникати будь-якої форми ескалації”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Німеччина, Франція, США та їхні союзники ведуть активні переговори з питання надання Україні гарантій безпеки.
“Вторгнення в Україну залишається ключовим питанням зовнішньої політики зараз… Наша позиція зрозуміла: Німеччина, Франція і Польща твердо стоять на боці України. Ми підтримуємо країну в захисті від російської агресії політично, гуманітарно, фінансово, а також за допомогою зброї. Президент Путін повинен нарешті усвідомити, що його план провалився, і він повинен негайно припинити війну в Україні”, — наголосив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Як повідомляє Financial Times, посилаючись на анонімні джерела, довгострокові гарантії для України, ймовірно, включатимуть щорічні поставки озброєння, навчання українських військових та обмін розвідданими.
“Такі пакети військової допомоги будуть спрямовані на стримування можливої майбутньої російської агресії шляхом зміцнення оборони України та модернізації її Збройних сил до стандартів НАТО, щоб вона була готова приєднатися до Альянсу, якщо і коли буде досягнуто політичного консенсусу між усіма його членами”, — йдеться в публікації Financial Times.
Раніше президент України Володимир Зеленський закликав країни НАТО надати Україні гарантії безпеки.
“Коли ми говоримо про гарантії безпеки для України — це і санкції, і фінансові гарантії, і зброя, і так далі, те, що є сьогодні не в документах, а є в реальності. І якщо ми хочемо мати їх на папері, то там повинно бути чітко вказано або супроводжуватися чимось конкретним, що ці гарантії безпеки діють для України, поки Україна не отримає головні гарантії безпеки — членство в НАТО”, — зазначив він.
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю The Guardian припустив, що в межах дискусій щодо гарантій безпеки для України деякі члени Альянсу можуть розглянути можливість введення своїх військ в Україну.
Це припущення спростував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, Київ не просить вводити війська НАТО в країну, Україна потребує допомоги озброєнням. З ним згоден і екскомандувач Сухопутними військами Польщі Вальдемар Скшипчак. До завершення війни Росії проти України члени НАТО не вводитимуть своїх військових на українську територію.
“Якби якась група країн Альянсу ухвалила таке рішення, то вони повинні створити свою організаційну структуру, якої на сьогодні немає. Тобто немає якогось військового союзу, наприклад Польщі, країн Балтії, Румунії тощо, який міг би діяти в Україні. І навіть якби він був, то мав би отримати на це згоду НАТО… На сьогодні є політична воля, і про це говорив генсек Альянсу Столтенберг, що країни НАТО погоджуються дати “зелене світло” щодо членства України в Альянсі”, — сказав в інтерв’ю “Укрінформу” генерал, командувач Сухопутними військами Польщі (2006-2009 рр.) Вальдемар Скшипчак.
За словами генерального секретаря НАТО, Північноатлантичний альянс уже погодив багаторічний план зі забезпечення переходу української армії до сучасних стандартів НАТО. На найближчому саміті у Вільнюсі союзники планують оголосити про значну військову допомогу Києву.
Читайте також: Україна не буде завойована, ми подбаємо про те, щоб Росія не змогла повторити цю війну, — Макрон під час зустрічі з Дудою і Шольцем