Погрози російського президента Володимира Путіна розмістити ядерну зброю РФ у Білорусі – це підвищення ставок. Крім того, ядерний шантаж Кремля є спробою Росії зберегти свій вплив у Білорусі. Таку думку сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич.
“Якщо ми подивимося традицію російської дипломатії, то перед будь-яким вступом у переговори Росія намагається максимально підвищити ставки, щоб було в разі чого, як то кажуть, куди відступати, щоб було поле для обміну. Так було і в питаннях війни на Донбасі на більш ранніх етапах російсько-української війни, так було й у відносинах з іншими державами, тому, з огляду на те, що Росія послідовно використовувала риторику ядерного шантажу, рано чи пізно щось подібне повинно було трапитися”, — вважає він.
Тишкевич висловив думку: РФ розраховує, що у 2023 році якісь переговори щодо виходу з війни в Україні мають розпочатися.
“Росія намагається, по-перше, створити зручні для себе умови для таких переговорів, по-друге, намагається зробити так, щоб незалежно від їхнього результату, якщо такі розмови та переговори будуть, намалювати своєму населенню, можна сказати, історію перемоги”, — зауважив експерт.
Він нагадав, що українські політики та військове керівництво говорили, що від наступу України залежатиме багато чого.
“Тобто Росія ставить на те, щоб спробувати перевести війну саме в затяжний характер, щоб Україна не мала успіху у своєму контрнаступі. Це теж варіант або це теж підґрунтя для консультацій, у такому випадку не з Україною. У такій ситуації Росія намагається знайти співрозмовника у вигляді США, Китаю, Індії, інших держав, щоб це були, скажімо так, переговори у великому форматі. Зрештою, якщо ми говоримо про переговори, можна їх вести чи ні, я хочу нагадати, зернову угоду. Ці переговори велися не з марсіанами, а велися з державою агресором”, — пояснив Тишкевич свою точку зору.
Читайте також: Розміщення ядерної зброї в Білорусі — це загроза для самих білорусів, — Варченко