Путін відпочивав на яхті, поки олігархи залишали РФ — про реакцію еліт на заколот “Вагнера” (ВІДЕО)

Втеча з РФ. Ілюстративне фото: rtvi.com

Поки мешканці Ростова-на-Дону фотографувалися з “вагнерівцями”, за високими парканами особняків на Рубльовці почалася паніка. Російська еліта не зволікала і збирала валізи. Бізнесмени та деякі політики вирішили тікати з корабля і готові були платити будь-які гроші, аби лише виїхати далі від Росії. Це виявилося непросто: авіаквитки швидко закінчилися, повідомляє FREEДОМ.

Видання “Важливі історії” повідомило, що бізнес-джети олігархів Аркадія Ротенберга та Володимира Потаніна, а також міністра промисловості Дениса Мантурова залишили Росію у день заколоту. З Москви до Санкт-Петербурга полетів і літак сина близького друга Путіна Юрія Ковальчука.

Через три дні після заколоту Пригожина в Держдумі РФ втікачів назвали зрадниками та вирішили покарати. Щоправда, як саме, поки що неясно. Складають списки тих, хто лише намагався втекти з країни під час заколоту. Заявивши про це, голова Держдуми В’ячеслав Володін фактично підтвердив, що урядовці роз’їхалися.

“Треба подивитися, якщо хтось із державних службовців зробив такий крок, непристойний вчинок, не по дорозі тоді… Прохання до голови комітету з безпеки — разом із правоохоронними органами проаналізувати, хто в цей час намагався вилетіти з тих, хто обіймає значні посади, працює на державній службі, в державних структурах, акціонерних товариствах, корпораціях, і оприлюднити це”, — закликав голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін.

А де 24 червня був сам Путін? У день заколоту, за даними порталу Flightradar24, президентський літак вилетів із Москви у напрямку Санкт-Петербурга. Водночас речник Путіна Дмитро Пєсков запевняв, що російський президент “працює в Кремлі”. Проте російський письменник і журналіст Михайло Зигар має іншу версію, чим займався президент РФ під час збройного бунту в країні.

У колонці для The New York Times Зигар написав, що Путін залишив Москву і відпочивав на яхті свого найближчого друга олігарха Юрія Ковальчука.

“Це поки що найяскравіше свідчення того, що президента відірвано від реальності. Він, як і раніше, вважає, що в нього все під контролем і що заколот пана Пригожина ніяк не змінив політичної ситуації. Але він помиляється. Мало того, що атмосфера навколо Путіна принципово інша, так ще й зростає апетит до змін — навіть серед наближених до президента. Багато хто з ким я розмовляв вважає, що путінська система правління просто не може тривати довго”, — зазначив російський письменник і журналіст Михайло Зигар у колонці для The New York Times.

Поки російська еліта поспіхом покидала Москву, в Ростові-на-Дону порожніли полиці в супермаркетах, вишиковувалися величезні черги за бензином на АЗС, а ціни на авіаквитки для простих росіян злетіли до небес. Наприклад, прямий переліт до Єревану з Москви коштував 198 тис. рублів (майже 2,3 тис. дол.). У спокійні дні цей рейс обходився у 10 тис. руб. (112 дол.).

Спроби Путіна маскувати свою слабкість пропагандою провалилися. За словами президента України Володимира Зеленського, заколот найманців ПВК “Вагнер” проти російської влади показав передусім неспроможність Кремля керувати країною та контролювати процеси.

“Росія довго маскувала пропагандою свою слабкість і дурість свого правління. А тепер хаосу вже стільки, що жодною брехнею його не приховаєш. І все це одна людина, яка знову і знову лякає 1917 роком, хоча взагалі ні до чого іншого призвести не здатна. Слабкість Росії очевидна. Повномасштабна слабкість”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Російська влада практично беззахисна. Про це сказав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Тому в день збройного заколоту Москву так швидко залишали еліти. За словами Подоляка, це була спроба швидкого та досить легкого перехоплення влади.

Читайте також: Як Кремль втрачає контроль над армією і ситуацією в країні — розбір FREEДОМ

Прямий ефір