Для Росії Китай залишається єдиним вікном у світ і надією на отримання коштів і необхідних комплектуючих для військово-промислового комплексу (ВПК) і ведення війни проти України. Так сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM прокоментував поїздку російського диктатора Путіна до КНР політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
За його словами, вибір Путіним Китаю для своєї поїздки досить логічний. Це єдина країна, яка не становить небезпеки для російського диктатора.
“Варто згадати, що на Путіна, який визнаний нелегітимним президентом багатьма європейськими країнами, виписано ордер від Міжнародного кримінального суду (МКС). Тому дуже мало країн, які готові прийняти як гостя. Другий момент — Китай залишається єдиним вікном у світ і надією на якесь отримання коштів і необхідних комплектуючих для військово-промислового комплексу РФ і для продовження війни проти України. Ну і, звісно, Китай і РФ — партнери по протистоянню Заходу”, — пояснив експерт.
За його словами, вже відомо про те, що РФ і Китай підписали угоду про поглиблення партнерства і стратегічної взаємодії. Сі Цзіньпін навіть назвав відносини РФ і КНР еталоном співпраці. І, звичайно ж, на зустрічі Путіна і Сі порушуватимуть питання про Україну.
“Напередодні поїздки російського диктатора в КНР Путін в інтерв’ю агентству “Сіньхуа” теж похвалив відносини з Китаєм, і заявив про прагнення РФ і КНР до миру. До речі, їхні “прагнення” дуже схожі. Я думаю, що розмова могла б йти дійсно ще й про консолідацію дій щодо глобального Півдня. Готується Глобальний саміт миру, в основі якого лежить українська формула миру, запропонована президентом Зеленським. Китай практично шантажував увесь світ тим, що якщо на саміті не буде РФ, то він його теж проігнорує. Однак на саміті будуть присутні не тільки ті країни, які підтримують Україну та її формулу миру, але й ті, які були нейтральні щодо війни. Це злить китайського лідера, бо він вважає себе виразним голосом глобального Півдня, а тут до нього не прислухалися. Тому можна впевнено говорити, що йдеться про протидію ось цьому саміту і його наслідки і для Китаю, і насамперед для Росії”, — зазначив політолог-міжнародник.
Він також вважає, що підсумки розмови Путіна і Сі щодо війни в Україні не будуть озвучені офіційно.
“Росії вигідніше показувати, що немає ніякого діалогу на цю тему. Хоча, якщо подивитися, Китаю було б вигідніше брати участь у Глобальному саміті миру, ніж ігнорувати його. Тому що дивним виглядає той факт, що виразник інтересів глобального Півдня, як називає себе Китай, не братиме участі в заході, на якому будуть присутні практично всі країни глобального Півдня. Це виглядає нелогічно. Водночас РФ буде всіляко переконувати лідера Китаю проігнорувати саміт. І я думаю, що під час зустрічі Путін висловив своє бачення з цього приводу Сі Цзіньпіну. А ось яке він ухвалить рішення, залежатиме від того, наскільки вигідною він вважатиме пропозицію Путіна”, — резюмував Дмитро Левусь.
Читайте також: Росія потребує комплектуючих для озброєнь: про цілі поїздки Путіна в Китай висловився політолог