За шість останніх років правління Володимира Путіна Кремль репресував близько 116 тис. росіян. Це більше, ніж у післясталінський період СРСР, підрахували журналісти видання “Проєкт”. Вони вивчили кримінальні та адміністративні справи, що надійшли до російських судів у 2018-2023 роках. За адміністративними статтями в Росії за ці шість років оштрафували 105 тис. осіб, кримінального переслідування зазнали 5613, повідомляє FREEДОМ.
Після смерті Олексія Навального в РФ затримали близько 400 осіб. Вони приходили до пам’ятників жертвам політичних репресій, щоб покласти квіти і вшанувати пам’ять політика. Мати Навального розповіла про шантаж слідчих. За її словами, вони вимагають, щоб поховання сина відбулося таємно, у Салехарді, а не в Москві. Людмила Навальна стверджує, що, як попередив її слідчий, у разі відмови “вони щось зроблять із тілом”.
“Я думаю, що тут, по-перше, приховується вбивство. По-друге, вони бояться, що поховання буде дійсно масовим: герой лежить у труні, і йому несуть квіти. Цієї картини не хочеться бачити, не хочеться, щоб вона відбувалася. Тому вони хочуть, щоб було як із бандитом Пригожиним: також тихесенько поховати його десь у куточку, щоб ніхто не знав, не бачив, і тоді це їх влаштовує”, — каже директор Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов.
Кремль забороняє будь-які збори та акції, окрім ультрапатріотичних, але й то тільки тих, які сам же й організовує.
Як повідомляє “ОВД-Инфо”, у Дагестані прокуратура заборонила проводити мітинги, присвячені 80-й річниці депортації чеченців та інгушів. Активісти планували зібратися біля пам’ятника жертвам сталінських репресій на околиці села Новокулі. У лютому 1944 року за наказом Йосипа Сталіна на Північному Кавказі провели операцію “Чечевиця” з примусової депортації чеченців та інгушів. Від 23 лютого до 9 березня 1944 року вивезли понад пів мільйона осіб. Кожен четвертий депортований помер у дорозі або в перший рік після виселення. Цей злочин сталінського режиму 2004 року Європейський парламент визнав актом геноциду.
Сталінські репресивні методи Путін застосовує і зараз. За останні шість років жертвами політичних репресій у країні стали близько 116 тис. осіб, повідомляє видання “Проєкт”.
“У реальності жертв сучасних репресій може бути набагато більше, адже путінська влада, як і радянська, використовує широкий спектр статей — держзраду, шпигунство, співробітництво з іноземними організаціями, розголошення держтаємниці, участь у диверсійній групі та інші. До речі, частину цих статей у сучасній Росії використовують частіше, ніж у брежнєвському СРСР. Щоправда, зараз засуджених за ними хоча б не розстрілюють”, — ідеться в публікації видання “Проєкт”.
За кримінальними статтями “про екстремізм”, “виправдання тероризму”, про так звані “фейки” і “дискредитацію російської армії” переслідувань від 2018 до лютого 2024 років зазнали, за підрахунками журналістів “Проєкту”, 5613 осіб. Близько 100 тис. засудили за адміністративними статтями, зокрема, за участь у неузгоджених акціях.
Репресії в державі посилилися після початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Різко зросла кількість обвинувачених у тероризмі людей. Набагато більше й засуджених за статтями про заклики до екстремізму або виправдання тероризму. Саме “виправдання тероризму” залишається головним репресивним інструментом режиму. За цією статтею противників війни Росії проти України притягують до відповідальності частіше, ніж за “фейки” про росармію.
Читайте також: “Кривавий список Путіна — величезний”: як Кремль усуває неугодних (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, смерть Навального поповнила довгий перелік убивств, що визначають обличчя сучасної Росії. Ув’язнений опозиціонер — остання впливова ліберальна фігура епохи президента Путіна. До Навального було вбито або померло за дивних обставин багато помітних особистостей у країні, зокрема й журналістів.