Путін не просто хоче зірвати Саміт миру, він боїться його результатів, — Зеленський наприкінці 821-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Робоча поїздка у Харків, наради, перемовини з президентом Кот-д’Івуару Алассаном Уаттарою та зустріч з маршалком Сенату Республіки Польща Малгожатою Кідавою-Блонською. Про це сьогодні, 24 травня, під час вечірнього звернення до громадян розповів президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Президент з робочим візитом відвідав Харків, де побував на місці влучання російських ракет — найбільшій з українських видавничих комплексів.

“Це просто жахливо — люди загинули. Мої співчуття рідним і близьким. Багато було поранених. А ще — спалені ударом книжки, знищене обладнання. Лише через знищення однієї цієї типографії втрачено близько третини щорічного друку книжок у країні”, — сказав він.

Російський терор постійно доводить, що їх ціль — повна руйнація України та всього життя, усього, що дає людям змогу бути людьми, зазначив глава держави. Міністерство економіки України, регіональна влада Харківської області отримали всі необхідні доручення, щоб допомогти відновити роботу поліграфії в Харкові.

“Треба буде й загалом підтримати галузь — на державному рівні. І, будь ласка, обов’язково, якщо маєте таку можливість, самі теж підтримуйте наших українських книговидавців, українських авторів. Це важливо. Безперечно, буде терористам і наша відповідь на цей удар”, — сказав Зеленський.

Він провів у Харкові безпекову нараду, на якій вислухав доповіді військових, керівників спеціальних служб, обласної та міської влад.

“Зараз нашим воїнам вдалося взяти під бойовий контроль територію прикордоння, куди зайшли російські окупанти. І я дякую кожному підрозділу, який забезпечує необхідні результати у знищенні окупанта”, — відмітив президент.

Під час наради обговорювали подальші завдання з урахуванням інформації від розвідок. Володимир Путін не просто хоче зірвати Саміт миру і багато що намагається для цього зробити. Він ще й боїться того, що може дати Саміт, вважає глава держави.

“Світ здатен примусити Росію до миру і до дотримання норм міжнародної безпеки. Росії нічого протиставити світовій більшості: попри всю путінську брехню, він залежить від оточення — у широкому сенсі цього слова. Від міжнародного оточення — теж. Ніхто у світі не зацікавлений у цій війні, крім самого агресора, і кожен це насправді розуміє. Саміт миру – це такий формат, який не дозволить Путіну більше брехати. А без брехні він абсолютно ніхто. І я дякую всім у світі, хто допомагає нам з організацією Саміту та проявляє своє лідерство, щоб справжній мир став ближчим”, — пояснив він.

Зеленський провів перемовини з Уаттарою та запросив на Саміт миру, також провів зустріч з Кідава-Блонською.

“Сьогодні говорив із президентом Кот-д’Івуару, запросив на Саміт миру, вдячний за готовність брати участь. Сьогодні ж зустрівся з маршалком Сенату Польщі — подякував за підтримку, розповів про ситуацію в Україні. І, звичайно, ми обговорили нашу підготовку до Саміту. Дякую кожному й кожній, хто підтримує Україну та реальний, чесний мир!”, — резюмував президент.

Читайте також: Нараду в Харкові провів Зеленський — подробиці від ОПУ (ВІДЕО)

Прямий ефір