Путін не помічає внутрішньої загрози у Кремлі: експерти — про роль Кирієнка

Сергій Кирієнко. Фото: en.wikipedia.org

Відволікається на війну проти України, не помічаючи загрози зсередини, — так оцінюють експерти сьогоднішнє становище президента РФ Володимира Путіна. На їхню думку, в Росії можливо формується потужна політична сила. Пов’язують її із заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації Сергієм Кирієнком. Саме на нього та його союзника — російського підприємця Юрія Ковальчука — роблять ставку на той випадок, якщо Путіна треба буде замінити, повідомляє FREEДОМ.

Красноярський край, один із найбільших економічних регіонів Росії, з високою ймовірністю, очолить Михайло Котюков. Це вже 50-й губернатор, який пов’язаний із першим заступником глави Адміністрації президента РФ Сергієм Кирієнком. Схоже, він досяг статусу фактично монополіста в кадровій політиці РФ.

“Сергій Кирієнко контролює сотні мільярдів рублів, які обертає у тих чи інших сферах. І які виводить для Путіна, зокрема, з бюджетних та позабюджетних коштів. Тому на сьогодні Кирієнко є одним із гаманців Володимира Путіна”, — вважає російський опозиціонер, лідер Міжнародного руху “Говорите Громче!” Андрій Сидельніков.

Котюков — випускник так званої школи губернаторів, яка є системою підготовки та відбору кадрів. Куратор цієї школи — сам Кирієнко. Там відбирають кадри за принципами “методологів”. Їхньою метою завжди був прихід “вихованців” до влади.

“Щодо “школи губернаторів”, це можна назвати просто розподілом ролей між лояльними людьми — і до самого Кирієнка, і відповідно до Путіна. Жодних випадкових осіб на подібні посади не може бути обрано”, — коментує російський опозиціонер Андрій Сидельников.

Зростанню апаратного впливу Кирієнка сприяє конфідент Путіна Юрій Ковальчук. Таким чином, у Росії ймовірно з’явився тандем, який здатний визначати внутрішню політику.

“На сьогоднішній день можливості як самого Сергія Кирієнка, так і, безумовно, у зв’язку з Юрієм Ковальчуком є досить серйозними. За великим рахунком, досить багато сценаріїв транзиту вони можуть зробити. Зрозуміло, що не повністю самостійно: до їхнього плану входять різні люди, і тому можливості у них досить серйозні”, — вважає російська політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.

Слідом за “школою губернаторів” у Росії створюється “школа мерів”. Експерти кажуть, що це дозволить Кирієнку впливати не лише на регіональний, але й на муніципальний рівень.

“Чому такі важливі виборні мери і чому це так небезпечно для влади? Бо якщо ми беремо якийсь великий регіон, наприклад, у Красноярському краї — губернатор, але при цьому є красноярський мер. Відповідно, якщо мер має досить великий авторитет, то він може бути одним із найголовніших конкурентів для губернатора та одним із найсильніших кандидатів на місце губернатора”, — пояснює політична аналітикиня Ольга Курносова.

Маючи такі повноваження, за зручних обставин для усунення Володимира Путіна з президентського крісла Кирієнко теоретично може бути першим, хто це зробить. Хоча, на думку експертів, це є малоймовірним.

“Щодо можливості його зради Путіна, наскільки мені відомо, досить серйозний компромат на Кирієнка перебуває в руках Путіна. Як і на інших, за великим рахунком, високопосадовців його оточення. Тому на самостійну гру за живого Володимира Путіна Кирієнко не здатний. Це досить боягузлива людина. Я з ним знайомий ще з 1998 року. Треба сказати, що такий технократ і корупціонер, звичайно ж, він за довгі роки за Путіна просунувся дуже сильно і зміг акумулювати політичну владу для Путіна”, — говорить російський опозиціонер Андрій Сидельников.

Читайте також: Чи обернуться Кирієнко та Ковальчук проти Путіна — думка Курносової

Прямий ефір