Втрати в особовому складі для Росії — не проблема. Але у них є труднощі із забезпеченням людського ресурсу, з кадрами в командуванні військами. У зв’язку з цим фактором президент РФ Путін намагається втягнути у війну Білорусь. Такою думкою сьогодні, 15 грудня, поділився військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Людський ресурс у Росії величезний. Проблема у них почнеться не з людським ресурсом, а з його забезпеченням. Адже людський ресурс треба в щось одягнути, взути, чимось озброїти, нагодувати, кудись направити. І головне, щоб хтось ним командував. Тобто, ось це проблема для них, чому вони і намагаються якось затягнути Білорусь у цю авантюру”, — зазначив експерт.
За словами Ягуна, у Білорусі ще залишилися командири, які можуть керувати підрозділами.
“Наскільки вони можуть керувати — інше питання. Але ось саме є проблема з командним складом, молодшим, старшим командним складом, з командирами нижчої ланки, сержантами. Ось це проблема. А інша кількість людей у них просто не обмежена, на жаль”, — сказав Ягун.
Крім того, експерт акцентував, що росіяни використовують усі полігони Білорусі, тому що це єдина можливість хоча б частково компенсувати той брак ресурсів, які можна використовувати для підготовки мобілізованих.
“Ситуація дуже критична. На полігонах Російської Федерації, як виявилося, не готові прийняти цих людей. Нема ані місця, де їх можна розмістити, ані підготовленої логістики, щоб їх прийняти в нормальному стані. Тобто, там аж до того, що ніде немає теплої води, немає взагалі води, немає можливості їх нагодувати в повному обсязі”, — розповів Ягун.
І це все дуже позначається на психічному стані новомобілізованих, каже він.
“Ще перед тим, як вони потрапляють на фронт. Тобто це все в комплексі дуже і дуже впливає на те, як ці люди себе почувають перед приходом на війну. А бувають випадки, коли їх взагалі просто без жодної підготовки одразу кидають у зону бойових дій. Вони навіть не одразу розуміють, що відбувається і де вони перебувають”, — зазначив Ягун.
Читайте також: Чи може повторитися наступ РФ на Україну з боку Білорусі — думки та оцінки ризиків