Путін може зважитися на застосування ядерної зброї, але його наказ необов’язково буде виконаний, — Сидельников

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Президент РФ Володимир Путін може віддати наказ про застосування тактичної ядерної зброї, але він необов’язково буде виконаний. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський політик, лідер міжнародного руху “Говорите Громче!” Андрій Сидельников.

Він наголосив, що дії Путіна не піддаються логіці, тому прогнозувати рішення російського президента щодо ядерної зброї дуже складно.

“Потрібно просто сподіватися, що ті люди, які будуть зобов’язані виконати наказ, вони його не виконають. Тобто нібито тут у тому, що він може віддати наказ, я особисто не сумніваюся, тому що він вважає, що він сховається в одному з бункерів своїх, а потім далі, мабуть, якось усе саме розсмокчеться. Тому я б не сподівався на те, що він не віддасть наказ, а ось саме на те, що люди, які зобов’язані виконати його, ось на них загалом, напевно, є надія. Просто ми ж не розуміємо, що це за люди й що вони нині думають, навіть перебуваючи під присягою”, — сказав Сидельников.

На його думку, Путін переконаний, що Захід не відповість на застосування тактичної ядерної зброї.

“Він вважає, що не буде жодної відповіді. Хоча це не так, наскільки ми розуміємо, і президент Сполучених Штатів, і адміністрація Америки, і Велика Британія, керівництво Європейського Союзу загалом дали зрозуміти, що відповідь буде обов’язково, якщо він зважиться на використання тактичної ядерної зброї… У нього картинка світу змінена, і в нього просто свої якісь дії закладені. А вся парадигма нинішнього режиму в тому, що вони вірять у Задзеркалля, у зовсім іншу картинку світу. Тому сподіватися на те, що у них буде розсудливість, ну, не знаю, у мене такої надії немає”, — сказав Сидельников.

Він також зазначив, що в Росії достатня кількість людей, які навіть перебуваючи на держслужбі, у структурах ФСБ тощо, усвідомлюють, що країна під керівництвом Путіна йде не туди. Із цим, зокрема, пов’язані зливи інформації про корупцію вищих посадових осіб та їхні статки.

Читайте також: Росія не перестане воювати, а ядерний удар усе ближче: сигнали Путіна проаналізували експерти

Нагадаємо, раніше Росія вирішила призупинити виконання своїх зобов’язань за Договором про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3 або New START).

Договір СНО-3 — двосторонній договір між Росією і США про подальше взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Документ набув чинності 5 лютого 2011 року. Він передбачає скорочення розгорнутих ядерних боєзарядів до 1 550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників до 700 одиниць, а також розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок до 800 одиниць. Угода, зокрема, зобов’язує сторони обмінюватися інформацією про кількість боєголовок і носіїв. У 2022 році Москва відмовила Вашингтону в інспекціях своїх ядерних об’єктів.

Прямий ефір