Путін може завдати ядерного удару по ЄС із Білорусі — які країни в зоні ризику, розповів Фельштинський

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Президент РФ Володимир Путін може завдати ядерного удару по країнах Євросоюзу з території Білорусі. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російсько-американський історик, співавтор книг “Третя світова: битва за Україну”, “Від Червоного терору до мафіозної держави” Юрій Фельштинський.

“Зараз уже, на жаль, накопичується занадто багато інформації, яка вказує, що Росія обговорює, планує і готова завдати ядерного удару по Європі. У зв’язку з цим потрібно, з одного боку, згадати про початок перекидання ядерної зброї до Білорусі, а з іншого боку, досить нахабні й відверті інтерв’ю Лукашенка, де він, наприклад, згадує про те, що, можливо, доведеться знищити мільйон людей”, — сказав історик.

Фельштинський звернув увагу на статтю прокремлівського політолога Сергія Караганова, що вийшла днями, де той закликав до застосування Росією ядерної зброї проти країн Заходу. Він зазначив, що Караганов на рівні доктрини обслуговує вже пару десятків років органи держбезпеки та Раду оборони РФ.

“І ідея дійсно полягає в тому, — це дуже примітивний погляд на ситуацію, безумовно, — що Європа буде настільки приголомшена та шокована ядерним ударом, що навіть відповідати не стане… Він намагається пояснити у своїй статті, що удар буде завдано по Європі. І якщо Америка не відповідатиме, то Америку, так і бути, ніхто не зачепить. Тобто дайте нам знищити Європу, а ми за це не будемо стріляти по Сполучених Штатах”, — сказав історик.

Крім того, Путін заявив, що перекидання ядерної зброї в Білорусь уже почалося.

“Тому все, на жаль, рухається в дуже неправильний бік. Караганов на відміну від Лукашенка, який згадував Польщу та Литву як можливі цілі ядерної атаки з Білорусі, згадує вже Східну Європу і Центральну Європу, тобто розширює цю зону потенційного ядерного удару. Дійсно, я не вважаю, що цей ядерний удар буде завдано з території Російської Федерації. Я думаю, що для того зброя перекидається в Білорусь, щоб завдавати цього удару з Білорусі, щоб піддавати ризику Білорусь, а не Російську Федерацію. Тому що удар у відповідь у цьому випадку, звичайно ж, буде по Білорусі, а не по Росії. Це та причина, з якої Путін залишив Білорусь формально незалежною державою”, — сказав Фельштинський.

Він вважає, що навряд чи ядерний удар буде завдано по Україні. У зоні ризику, на думку історика, більшою мірою перебувають східноєвропейські країни.

“Тому що для завдання ядерного удару по Україні, загалом, Путіну не потрібно перекидати ядерну зброю в Білорусь. Він може з Російської Федерації завдавати удару, знаючи дуже добре, що цей удар буде начебто безкарним з точки зору ядерного удару у відповідь. Тому я думаю, що зараз ми станемо свідками завершення операції з перекидання так званої тактичної ядерної зброї в Білорусь, а після цього туди почнуть перекидати додаткову тактичну ядерну зброю, а після цього туди почнуть перекидати стратегічну ядерну зброю. Ось це те, до чого ми зараз будемо ставати свідками. Хіба що Путін почне застосовувати тактичну ядерну зброю ще до того, як він перекине в Білорусь стратегічну”, — сказав Фельштинський.

Він переконаний, що ситуація вимагає негайних і превентивних дій НАТО як структури.

“По Білорусі потрібно завдавати превентивних ударів, а Білорусі потрібно скидати режим Лукашенка й відновлювати там демократичний режим. Тому що ескалація в бік ядерної війни, природно, загрожує для Європи величезними ризиками. І йти на ці ризики, я вважаю, з точки зору НАТО і з точки зору Євросоюзу — річ безвідповідальна”, — сказав Фельштинський.

За словами історика, якби йшлося виключно про шантаж Заходу з боку РФ, то ядерну зброю перекидали б у Калінінградську область, яка “географічно і стратегічно розташована набагато вигідніше в цьому плані, ніж Білорусь”.

Читайте також: Путін приурочив доставку ядерних ракет до Білорусі безпосередньо до саміту НАТО, є загроза застосування, — Радіна

Раніше Президент США Джо Байден заявив, що існує загроза застосування тактичної ядерної зброї з боку президента Росії Володимира Путіна.

Нагадаємо, як припустив заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко, Путін та Лукашенко підписали секретний протокол про ядерне озброєння. Після отримання тактичної зброї Лукашенко наполягатиме на постачанні стратегічної.

Прямий ефір