Путін — Кім Чен Ин: на що слід очікувати від співпраці диктаторів (ВІДЕО)

Кім Чен Ин (ліворуч) та Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

Як повідомляє американська розвідка, президент Російської Федерації Володимир Путін хоче, щоб Пхеньян передав Москві артилерійські снаряди та протитанкові ракети, а керівник Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ин попросить передові технології для північнокорейських супутників і атомних підводних човнів, інформує FREEДОМ

Два диктатори хочуть підписати договір про постачання озброєння, пише видання Financial Times. Не те щоб Північна Корея раніше не передавала Кремлю озброєння, — навпаки. Але залишається невідомим навіщо двом диктаторам подібний договір і чи означає це, що Північна Корея тепер передаватиме Росії набагато більше зброї.

Військову сферу Росії подібна угода з Північною Кореєю посилить однозначно, а ризики для України зростають.

“Поки незрозуміло, що передбачатиме угода між Північною Кореєю і Росією. Пхеньян може запропонувати боєприпаси, реактивні системи залпового вогню та балістичні ракети малої дальності”, — з публікації Financial Times. 

Арсенал озброєння, яке має Північна Корея, досить зрозумілий. Новими технологіями в країні не хизувалися. Не менш актуальним залишається питання якості цих озброєнь.

“Північна Корея користується здебільшого озброєнням, що залишилося їй у спадок практично з часів ще до Другої світової війни. Це артилерія 122 і 152 калібрів, танки зразків 1950-1960-х років. Також Корея вийшла на розробку власного танка аналога Т-72, — основного експортного танка Радянського Союзу”, — зауважив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Інша справа, що нова ймовірна угода може посилити ракетний терор України. 

“Корея розробила зараз систему балістичних ракет і здатна їх відновлювати своїм військово-промисловим комплексом (ВПК)”, — наголосив Варченко. 

Ще один ризик, який потенційно випливає з імовірної нової угоди, — це розвиток співпраці між Пхеньяном і Москвою.

“Співпраця між Росією та Північною Кореєю може вийти за межі угод щодо звичайних озброєнь та продовольчої енергетичної допомоги. Можливо, до передових технологій для супутників, атомних підводних човнів і балістичних ракет”, — з публікації Financial Times. 

Але навіть на подібні проєкти в нових розробках, по-перше, необхідне фінансування. По-друге, — час і низка західних технологій. 

На тлі військової коаліції, яка об’єдналася навколо України, ці спроби виглядають не настільки переконливо. До того ж не варто забувати про те, що у самої Північної Кореї теж є потреби в озброєнні. 

Раніше видання The New York Times повідомило, що у Владивостоці з 10 до 13 вересня планується візит Кім Чен Ина, на якому й обговорюватиметься військове співробітництво між країнами.

Читайте також: Росія та Північна Корея — не союзники, а попутники: інтереси Москви та Пхеньяна окреслив експерт

На думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, Північна Корея могла б розв’язати проблеми Росії з озброєнням і технікою, але вищий керівник КНДР Кім Чен Ин не йде на контакт. Але навіть у разі згоди КНДР постачати озброєння РФ зробити це буде вкрай проблематично через складнощі логістики.

Прямий ефір