Президент Росії Володимир Путін і самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко підписали документ про створення об’єднаного медіахолдингу. У ньому будуть дві газети та журнал, які виходитимуть щотижня, а також телеканал, який забезпечить єдину скоординовану політику. Путін і Лукашенко хочуть відродити утворення Союзна держава, щоб максимально зблизити Росію і Білорусь. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.
“Вони оживляють цього “дохлого монстра”, який називається Союзна держава, тому що багато років це була ширма, яка не працювала. Під її маркою проводили фуршети, заходи, концерти, фестивалі, а зараз під цією ширмою можна воювати проти України й проти всього світу. І в межах цієї Союзної держави вони максимально зближують Білорусь із Росією, фактично інтегрують білоруську економіку, військову сферу в російську, щоб прив’язати Білорусь навічно, щоб навіть коли впаде режим Лукашенка, цю залежність важко було змінити”, — пояснив він.
Створення об’єднаного медіахолдингу спрямоване на посилення пропаганди в Білорусі, яка всіляко просуватиме наративи РФ.
“У медіасфері конкретно йде розмова про злиття кількох телеканалів і медіакорпорацій, які також розповідали про ідентичність. Я думаю, що наповнять їх сюжетами про війну, підступний Захід і спецслужби всього світу, які намагаються зруйнувати Білорусь. Цим керувати будуть росіяни, але туди набирають білоруських пропагандистів, дадуть їм платформу, мікрофони, щоб отруювати інформаційний простір Білорусі та Росії”, — сказав Вячорка.
Пропаганда також буде активно просувати тезу, що тільки з Росією у Білорусі є майбутнє, наголосив журналіст.
“У Мінську відкривається новий центр “Росспівробітництва”, який роздає мікрогранти блогерам, псевдокозацьким ініціативам, парамілітарним клубам, що проповідують “русский мир”. І все це разом має на меті вплинути на громадську думку, змусити білорусів подумати, що війна проти України правильна, що насправді тільки в Росії Білорусь має майбутнє”, — резюмував він.
Читайте також: Лукашенко все частіше повторює наративи Путіна про “небезпеку” ззовні — з якою метою, пояснила Тихановська