Путін і Лукашенко намагаються погрожувати Польщі — огляд (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко та Володимир Путін. Фото: aa.com.tr

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним привіз карту перекидання польських військ до кордонів Союзної держави. За його словами, одна бригада перебуватиме недалеко від Бреста, а інша — біля Гродна. Зустріч двох диктаторів відбулася вперше після заколоту ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. Особлива увага під час перемовин приділялася Польщі. Аж до непрямих погроз, повідомляє FREEДОМ.

Так, Лукашенко заявив, що побоюється бойовиків ПВК “Вагнер” через їхні нестійкі настрої. Вони, нібито, хочуть влаштувати диверсії в Польщі. Мова, нібито, про Жешув, де розташований аеродром, на який надходить військова техніка та озброєння для України. Про це Лукашенко заявив на зустрічі з Путіним — першій після заколоту ПВК “Вагнер”.

“Нас почали напружувати “вагнерівці”. “Хочеться на Захід. Дозвольте нам”. Кажу, вам навіщо на Захід? Ну, в тиху, ми ж контролюємо, що відбувається, ну, “сходимо на екскурсію до Варшави, і в Жешув”. Звичайно, я їх тримаю в центрі, як домовилися, Білорусі. Не хотілося б їх туди передислокувати, тому що в них настрої погані”, — сказав Лукашенко.

Експерти вважають, що заяви Лукашенка — його чергова спроба заявити про себе як про суб’єкта перемовин і підвищити свою значимість для Заходу. Лукашенко зацікавлений у нагнітанні обстановки біля кордонів Польщі, адже тоді до нього можуть звернутися як до людини, яка може “заспокоїти” російських найманців. Такий досвід у нього вже був, коли під час бунту “вагнерівців” Лукашенко, нібито, переконав Пригожина передислокуватися до Білорусі.

“Він показує себе таким миротворцем. Людиною, яка має вплив на пострадянському просторі, у білоруському медіаполі, показує себе таким міцним господарем, до якого дослухаються”, — каже експерт аналітичного центру “Українська призма” Ярослав Чорногор.

Путін і сам на адресу Польщі робить неоднозначні заяви. Нещодавно він повідомив, що західні землі Польщі нібито є “подарунком Сталіна” і країна має бути вдячна СРСР за так зване “відновлення незалежності”.

Глава уряду Польщі Матеуш Моравецький відреагував на слова Путіна, назвавши Сталіна воєнним злочинцем, винним у загибелі сотень тисяч поляків. Варшава викличе посла Російської Федерації до Міністерства закордонних справ для пояснень.

Те, що імперські замашки Путіна не обмежуються Україною, — уже не секрет.

“Якби йому вдався ось цей бліцкриг в Україні, то далі б він уже думав про Вірменію, Грузію, Казахстан, Білорусь. Про Білорусь він і так думає. Придністров’я. А далі апетит приходить під час їжі. Він думав не про Європу, а про колишні території Радянського союзу, які він чомусь досі вважає колоніями з головною митрополією в Москві”, — коментує російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

Путін розраховував на те, що зможе безперешкодно захопити Україну, натомість отримав консолідований перед лицем загрози Захід. У Польщі ухвалили рішення розвивати своє військове виробництво і збільшити чисельність армії до 300 тисяч військовослужбовців. Країна активно працює над створенням найсильніших у Європі сухопутних військ. Нещодавно Варшава заявила, що закупить у США 96 ударних вертольотів Apache, щоб зміцнити східний кордон.

Читайте також: Цілком можливо, що Польща обрана Путіним для горизонтальної ескалації конфлікту, — Федоров

Нагадаємо, головна редакторка сайту Білорусі “Хартія’97” Наталія Радіна висловила думку, що абсолютно зрозуміло, чому Володимир Путін і Олександр Лукашенко “взялися” за Польщу. Сьогодні через Польщу до України йдуть західні озброєння, Польща прийняла на своїй території найбільшу кількість українських біженців і Польща зберігає принциповість щодо Росії у війні проти України та наполягає на збільшенні допомоги українській армії. Тому у зв’язку з цим пролунали погрози з боку двох диктаторів на адресу цієї країни.

Прямий ефір