Британія виділила майже 6 млн доларів на відновлення енергетики України. І це лише один пункт із великого списку допомоги, яку Лондон надає Києву. Велика Британія — надійний партнер України від початку повномасштабного вторгнення Росії на українську територію. Аналітики впевнені: це закономірно. Адже британці протистояли Гітлеру. І їхня історична пам’ять не дозволяє їм йти на поступки іншому агресору — Путіну. У пресі бомбардування Лондона під час Другої світової війни часто порівнюють із масованим обстрілом Києва, передає FREEДОМ.
“Третя хвиля російських бліцобстрілів почалася в Україні” — з таким заголовком нещодавно вийшла британська газета Spectator. Журналісти провели аналогію з “лондонським бліцом” — терміном, яким жителі британської столиці назвали масові бомбардування Лондона Німеччиною 1940 року. Тоді лише в один день — 7 вересня — місто дві години без перерви атакували понад триста німецьких бомбардувальників та понад шістсот винищувачів.
Бомбардування Лондона тривали 57 ночей без перерви. Столиця була у вогні, загальна кількість жертв серед цивільного населення — понад 60 тисяч людей жили в метро. Але Гітлер прорахувався — британці й не думали здаватися. На одній із найзнаменитіших фотографій того часу мешканка Лондона сидить на уламках свого будинку та п’є чай.
У подій у Великій Британії у 1940 році та в Україні у 2022 році багато спільного. І у Лондоні це розуміють. Історики вважають: путінська Росія повністю відповідає класичним визначенням фашизму.
Прессекретар Путіна Пєсков заявив, що масовані ракетні атаки України — це наслідки “небажання української сторони розв’язувати проблему та виходити на переговори”.
Путін, як і Гітлер, намагається силою схилити Україну до переговорів. За день випускає майже сто ракет на мирні міста, руйнує інфраструктуру та вбиває мирних мешканців. Але українці прямо зі сховищ донатять на армію або ставлять на площі у Києві “громадський повербанк” — щоб ті, хто залишився без електрики, могли зарядити техніку.
Усі ці місяці війни поряд з Україною — Велика Британія. Країна, яка пам’ятає боротьбу з нацистською Німеччиною і яка не з чуток знає про “русский мир”.