Фальсифікації партії влади “Грузинська мрія” на парламентських виборах у Грузії були очікуваними, оскільки такий тип дій притаманний нинішній владі країни. Однак їхні масштаби і те, що зараз відбувається в Грузії, може говорити про те, що країну хочуть зробити аргументом Кремля у можливих переговорах з новою адміністрацією Білого дому. Таку думку висловив четвертий президент Грузії Георгій Маргвелашвілі в ефірі FREEДОМ.
“У моєму сприйнятті те, що зараз зробив Іванішвілі (Бідзіна Іванішвілі — російський олігарх грузинського походження, засновник “Грузинської мрії”, — ред.), його поплічники та окупаційний режим, зумовлено тим, що в січні буде вже інавгурований Трамп як новий президент Сполучених Штатів. А там уже підуть розмови та дискусія щодо того, як розв’язати українське питання і, відповідно, питання Грузії. І в цьому аспекті, я сказав би, що Путін намагається актуалізувати свої ресурси: те, що Грузія належить йому, це частина цих переговорів”, — пояснив Маргвелашвілі.
Четвертий президент Грузії також заявив, що грузинська опозиція, “об’єднана реальністю”, і грузинський народ цього не допустять.
“Ми не дамо можливості Володимиру Володимировичу, щоб на столі переговорів Грузія лежала як його ресурс. Ні. Грузія та Україна разом лежатимуть на столі переговорів як ресурс проти російської окупації, проти кремлівського диктату. І до цього особливо організовано ми готуємось. І до того, що на початку цих переговорів, які будуть особливо значущими і для нас, і для вас, ми були б у добрій формі, у формі того, що ми протистоїмо цьому кривавому диктату Кремля”, — наголосив Георгій Маргвелашвілі.
Читайте також: Сльозогінний газ і водомети проти мітингувальників — ситуація в Грузії загострюється: оцінки та коментарі (ВІДЕО)
Нагадаємо, масштабні протести в Грузії почалися відразу після оголошення результатів парламентських виборів. Міжнародні спостерігачі зафіксували масові порушення як під час виборчої кампанії, так і в день голосування. Усі чотири опозиційні партії, що пройшли до парламенту, оголосили про незгоду з результатами виборів.
Президентка країни назвала парламент нелегітимним. У відповідь депутати від правлячої партії проголосували за проведення дострокових президентських виборів. А прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе оголосив про припинення переговорів про вступ до Євросоюзу до кінця 2028 року. Європейський парламент також не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.
Читайте також: “Грузинська мрія” — проєкт Луб’янки: протистояння в Грузії прокоментував четвертий президент країни