Путін не зміг піти на ескалацію, якою він погрожував за операцію Збройних сил України в Курській області. Кремль не оголосив воєнний стан, мобілізацію і не звернувся до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) — йому довелося просити допомоги у КНДР. І залучення північнокорейських солдатів у війну є якраз способом показати світу, що Росія все-таки знайшла можливість для ескалації. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Він зазначив, що поки йдеться про невелику кількість північнокорейських солдатів і не стоїть питання про те, щоб переломити ситуацію на якійсь конкретній ділянці фронту.
“Путін після операції ЗСУ в Курській області не зміг піти на ескалацію, якою він погрожував практично всьому світові, і не оголосив мобілізацію, не оголосив воєнний стан у Росії, хоча міг це зробити за російським законодавством, не звернувся до ОДКБ. Хоча очевидно, що день, коли Путін звернувся б до ОДКБ, став би останнім днем існування цього блоку. Ніхто б не відгукнувся. І запрошення північнокорейських солдатів є якраз можливістю ескалації, способом показати світу, що Росія готова піти на це”, — сказав Леонов.
Але у цій ситуації дуже багато проблем безпосередньо і для самого Путіна, і для Північної Кореї, вважає експерт.
“Адже очевидно, що зараз йдеться про те, щоб навчити північнокорейську армію сучасної війни. Крім того, йдеться про навчання північнокорейських пілотів польоту на сучасній російській авіації. А у Північної Кореї, до речі, як і в Ірану, великі проблеми не з ракетними технологіями, а з сучасною авіацією. Якщо вони отримають сучасну авіацію, це може змінити ситуацію в регіоні”, — зазначив Леонов.
На його думку, війна Росії проти України інтернаціоналізується, адже РФ всерйоз може штовхнути КНДР до агресії проти Південної Кореї.
“Якщо північнокорейські війська почнуть воювати на боці Росії, очевидно, що це означатиме інтернаціоналізацію війни і, фактично, перший крок до тієї Третьої світової, якою всі лякали. І ще один можливий наступний крок — розрахунки Північної Кореї на те, що якщо щось трапиться, то і російська армія в той чи інший спосіб допомагатиме їм. І це може зламати ось такий слабкий паритет на корейському півострові. Очевидно, саме тому Південна Корея, президент держави так жорстко відповів на ситуацію і заявив про готовність постачати Україні сучасну зброю корейського виробництва”, — зазначив спікер.
Усе це може призвести і до зміни позицій Сполучених Штатів, оскільки Південна Корея і США мають союзницькі зобов’язання, доповнив Леонов.
“На території Південної Кореї розташовано сім баз збройних сил Сполучених Штатів Америки. І якщо почнеться велика війна, то, очевидно, що це означатиме пряме залучення США у війну. Тобто ми бачимо, що все-таки Путін знайшов можливість для ескалації. Або хоча б для того, щоб показати, що ця ескалація можлива”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: “Вісь зла” стає реальною: тісну співпрацю Москви та Пхеньяна у війні проти України обговорили експерти та глядачі FREEDOM