Путін хоче через людський голод витягнути свої інтереси, і росіяни його теж не цікавлять, — Пендзин про вихід РФ із зернової угоди

Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

Мета путінської Росії, і Володимира Путіна особисто, — не дати можливість українському зерну потрапити на світові ринки; влаштувати голод; підв’язати під свою політику африканські країни, які за хліб віддадуть все, що завгодно; створити важку ситуацію з біженцями, які від голоду побіжать до Європи; влаштувати різкий стрибок цін на зерно на світових ринках, як вони спробували це зробити на ринку енергоносіїв торік. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, у Росії на сьогоднішній момент немає підтримки у світовій спільноті. Це дуже чітко демонструють усі голосування Генеральної асамблеї ООН щодо тих чи інших резолюцій.

“Де країн, які підтримують Росію, або хоча б утримуються від свого голосу, вкрай мало. Як правило, за антиросійські резолюції голосують понад 140 країн. Коли ми говоримо про те, яка мета РФ, пана Путіна персонально, — внести розкол у світову єдність антиросійську. Це можна зробити, підв’язавши економічно, з точки зору продовольства, постачання зерна ті чи інші країни під російську політику”, — сказав Пендзин.

На думку економіста, вихід РФ із зернової угоди — це був цілеспрямований крок з метою ще більше зав’язати вкрай голодний Африканський континент на постачаннях російського зерна.

“І щодо цього дуже чітко висловився генеральний секретар ООН. Передання в безплатне користування кількох десятків тисяч тонн зерна не може бути еквівалентним відходу з ринку десятків мільйонів тонн. Відхід з ринку десятків мільйонів тонн призведе до різкого подорожчання зерна для всього світу. І страждатиме вже не тільки Африка, а й Південно-Східна Азія, Близький Схід, Латинська Америка. Тобто ті бідні регіони, які дуже сильно залежать від ціни зерна на світовому ринку. Тому, коли ми говоримо про політику Путіна, то насамперед, він вкотре використовує зерно як інструмент гібридної війни для того, щоб витягнути через людський голод свої інтереси”, — каже він.

Пендзин зазначив, що в цій ситуації Путіна абсолютно не цікавлять і росіяни теж.

“Тому що фінансування потрібних режимів в Африці, фінансування безплатної роздачі зерна здійснюється за рахунок грошей російського бюджету”, — пояснив він.

Також економіст додав, що гібридні війни зараз ідуть у різного роду напрямках. І така політика Путіна, це — гібридно-економічна війна.

https://www.youtube.com/watch?v=7TkfeySM0sc

Читайте також: Майбутнє зернової угоди: які є шляхи розв’язання питання — розбір експертів

Нагадаємо, раніше Пендзин повідомив, що щодня російський бюджет витрачає від пів млрд до 800 млн дол. на війну проти України.

Прямий ефір